Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator gotowy do sezonu. Derby na inaugurację
09.08.2018 | 09:38

Chemik Moderator gotowy do sezonu. Derby na inaugurację

Na zdjęciu:

Fot. mat. prasowe BKS Chemik

Piłkarze Chemika Bydgoszcz w sobotę rozpoczną zmagania w III lidze. Na inaugurację zagrają na wyjeździe z drugim przedstawicielem województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach, Wdą Świecie.

Po awansie Elany Toruń i spadku Unii Solec Kujawski w III lidze pozostały tylko dwie drużyny z naszego regionu: Wda, która do końca poprzedniego sezonu walczyła o utrzymanie oraz Chemik grający jako beniaminek. Latem między dwoma klubami doszło do kilku ruchów transferowych – Wojciech Mielcarek i Piotr Siekirka trafili do Bydgoszczy, a Michał Żurowski został piłkarzem świeckiego zespołu.

Oprócz posiłków z Wdy Chemik ściągnął też innych zawodników ogranych na poziomie III ligi: wychowanków Pawła Laskowskiego (wrócił z wypożyczenia do Unii Solec Kujawski),  Adama Kacprzaka (ostatnio także Unia) i Tomasza Prejsa (KP Starogard, a jeszcze niedawno I-ligowa Stal Mielec), a także Rafała Więckowskiego z Elany Toruń. Do drużyny dołączyli także młodzi pomocnicy z klubów ekstraklasowych: Dorian Affeld (z Arki Gdynia, pochodzi z Bydgoszczy) i Mariusz Miłek (wychowanek Łokietka Brześć  Kujawski, ostatnio wypożyczony do Śląska Wrocław).  – Chcę spędzać na boisku jak najwięcej minut i być ważną postacią w zespole – deklaruje ostatni z wymienionych zawodników, który za sobą ma też testy w Newcastle United przed dwoma laty.

Z zespołem pożegnali się za to bramkarze Jakub Bagiński i Mariusz Tatera, którzy zostali wypożyczeni do odpowiednio Noteci Łabiszyn i BKS-u Bydgoszcz, Wiktor Dąbek (wypożyczony do Polonii), Mateusz Grudziński (zakończyło się jego wypożyczenie z Elany Toruń), a także Adrian Raszka i Paweł Olszewski. Z nowymi klubami rozmawiają też Patryk Nowak (trenował z Unią Solec Kujawski) i Szymon Babiarz (niedawno trafił do Pogoni Mogilno), którzy mają zostać wypożyczeni z Chemika.

W czterech spotkaniach sparingowych zespół  Piotra  Gruszki trzy razy wygrał, a raz przegrał. Inaugurujący rozgrywki ligowe mecz z Wdą będzie dla chemików niezwykle istotny nie tylko dlatego, że będzie pojedynkiem derbowym. W kolejnych tygodniach chemicy zagrają z Kotwicą Kołobrzeg, Radunią Stężyca i Bałtykiem Gdynia, które zamierzają walczyć o awans, więc o punkty będzie dużo trudniej. – Poziom jest coraz wyższy. Gdy patrzę na transfery, których dokonują kluby, to wydaje mi się, że liga będzie jeszcze mocniejsza niż w zeszłym roku – zapowiada Piotr Siekirka, który w ostatnich latach występował na tym szczeblu rozgrywek w barwach Wdy.

Początek sobotniego meczu Wda – Chemik Moderator o godz. 18:00.

CHEMIK BYDGOSZCZ  2018/2019

BRAMKARZE: Gracjan FABISZEWSKI (99), Paweł LASKOWSKI (98)
OBROŃCY: Raul CHOJNACKI (01), Beniamin CZAJKA (00), Robert FRASZ (90), Adam KACPRZAK (90), Mateusz PAPAJ (00), Rafał WIĘCKOWSKI (92), Daniel WŁOSIŃSKI (97)
POMOCNICY: Dorian AFFELD (99), Kamil BAGNIEWSKI (00), Maciej KOT (90), Mariusz MIŁEK (00), Szymon MAZIARZ (81), Wojciech MIELCAREK (94), Michał MOSTYŁ (00), Wiktor OSIŃSKI (92), Tomasz PREJS (95), Piotr SIEKIRKA (94), Gracjan ŻEGLARSKI (00)
NAPASTNICY: Dawid JANICKI (88), Robert KAWAŁEK (86), Daniel MICHALSKI (00), Radosław MIK (91)

Przybyli: Affeld (Arka Gdynia), Kacprzak, Laskowski (obaj Unia Solec Kujawski), Mielcarek (Wda Świecie), Miłek (Śląsk Wrocław), Prejs (KP Starogard), Siekirka (Wda Świecie), Więckowski (Elana Toruń)
Odeszli: Jakub Bagiński (Noteć Łabiszyn), Wiktor Dąbek (Polonia Bydgoszcz), Mateusz Grudziński (Elana Toruń), Paweł Olszewski, Adrian Raszka (koniec kariery), Mariusz Tatera (BKS Bydgoszcz), Michał Żurowski (Wda Świecie), Patryk Nowak, Szymon Babiarz (szukają klubów)


Powiązane treści