87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 8 • L 7
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator prowadził, ale przegrał z Bałtykiem
SONY DSC
26.08.2018 | 13:03

Chemik Moderator prowadził, ale przegrał z Bałtykiem

Na zdjęciu: Gdynianie cieszyli się w Bydgoszczy ze zwycięstwa.

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali z Bałtykiem Gdynia 1:3.

Trener Piotr Gruszka nieco zmienił skład swojego zespołu. Od pierwszej minuty zagrał Robert Frasz, Adam Kacprzak został przesunięty do pomocy, zaś Tomasz Prejs, który w meczu z Radunią odniósł kontuzję, zaczął na ławce rezerwowych.

Bałtyk starał się od razu przejąć inicjatywę, ale początkowo z jego ataków nic nie wynikało. Chemicy rzadziej podchodzili pod bramkę gości, ale gdy już to zrobili – byli skuteczni, choć nie obyło się bez pomocy rywali. Po strzale Macieja Kota Marek Szulc odbił piłkę, ta trafiła w Przemysława Szura i wpadła do bramki.

Bydgoszczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia. Już cztery minuty później nikt inny jak Szur pokonał Pawła Laskowskiego, skutecznie główkując po stałym fragmencie gry. Jeszcze przed przerwą gdynianie objęli prowadzenie. Tym razem kolejne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wykorzystał Arkadiusz Korpalski.

W II połowie bydgoszczanie starali się wyrównać, atakowali, ale nie przynosiło to rezultatu. W 66. minucie rezerwowy Piotr Kręcki dopadł do piłki przed polem karnym, uderzył w róg bramki i ustalił wynik meczu na 3:1.

Za tydzień chemicy pojadą do Koszalina na spotkanie z Bałtykiem. Kolejne spotkanie u siebie rozegrają w sobotę, 8 września, gdy podejmą  Mieszka Gniezno.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – BAŁTYK GDYNIA 1:3
bramki: Przemysław Szur 27′ (s) – Przemysław Szur 31′, Arkadiusz Korpalski 39′, Piotr Kręcki 66′

Chemik Moderator: Laskowski – Włosiński, Frasz, Więckowski, Czajka (65′ Affeld) – Osiński (60′ Maziarz), Mielcarek – Siekirka, Kot (84′  Mik), Kacprzak – Kawałek (65′ Prejs).