Wiatr: 2km/h SW
H 9 • L 9
24C
28C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator w III lidze. Awans osłodził porażkę w pucharze
Chemik Bydgoszcz
06.06.2018 | 20:36

Chemik Moderator w III lidze. Awans osłodził porażkę w pucharze

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz okazali się najlepsi w rozgrywkach IV ligi.

Piłkarze Elany Toruń wygrali 5:2 w pierwszym meczu finałowym Okręgowego Pucharu Polski, choć do przerwy to chemicy mieli jednobramkową zaliczkę.  Podopieczni Piotra Gruszki mają też jednak powody do radości, bo są już pewni awansu do III ligi.

Elana objęła prowadzenie w 22. minucie, kiedy po strzale z dystansu do siatki trafił  Damian Lenkiewicz. 120 sekund później Maciej Kot wyrównał, a jeszcze przed przerwą bydgoszczanie wyszli na prowadzenie, gdy po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Paweł Karbowiński.

Po przerwie to Elana zagrała lepiej. W 53. minucie wyrównał Mariusz Stąporski, a w ostatnim kwadransie spotkania torunianie zdobyli jeszcze trzy bramki, które stawiają ich w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem. Ten odbędzie się w przyszłą środę w Bydgoszczy.

W innym rozgrywanym dzisiaj meczu Polonia Bydgoszcz zremisowała z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 3:3 (gole: Marcin Gołata, Lucky Ekwueme i Patryk Podolski). To oznacza, że Chemik Moderator jest już pewny awansu do III ligi.  Nad drugą w tabeli Polonią, a także trzecią Kujawianką ma dziesięć punktów przewagi, a rywalom zostały do rozegrania tylko trzy mecze.

Finał  Okręgowego Pucharu Polski
ELANA TORUŃ – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 5:2 (1:2)

bramki: Damian Lenkiewicz 22′, Mariusz Stąporski 53′, Patryk Aleksandrowicz 75′, 88′, Daniel Ciechański 80′ – Maciej Kot 24′, Paweł Karbowiński 42′ (sam.)