Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator zaskoczył faworyta! Kotwica pokonana
15.08.2018 | 18:19

Chemik Moderator zaskoczył faworyta! Kotwica pokonana

Na zdjęciu:

Fot.

W środowym meczu 2. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Podopieczni Piotra Gruszki nie byli faworytem, ale w niczym nie ustępowali wyżej notowanemu rywalowi. A gdy w 52. minucie przejęli piłkę, a Wojciech Mielcarek skierował ją obok bezradnego Jakuba Górskiego, niespodzianka zawisła w powietrzu.

Wcześniej, w I połowie, Mielcarek też oddał dobry strzał na bramkę Kotwicy, ale wówczas golkiper skutecznie interweniował. Dobrą okazję mógł mieć też Tomasz Prejs, lecz gdy wychodził do kontrataku, szybszy okazał się obrońca. To właśnie ataki po odbiorze piłki były w środę główną bronią Chemika. Kotwica próbowała z ataku pozycyjnego, ale na niewiele się to zdawało.  Nawet gdy udało się zakończyć akcję celnym strzałem, to Paweł Laskowski był na posterunku.

Po zdobyciu bramki chemicy mogli się już całkowicie nastawić na kontrataki. Dobrą zmianę dał debiutujący Dorian Affeld. Aktywny był Piotr Siekirka, który opuścił plac gry w 82. minucie, zastąpiony przez Daniela Michalskiego. I to właśnie ten zawodnik, chwilę po tym, jak Laskowski poradził sobie z groźną próbą Jakubowskiego, przesądził o losach meczu. Była 89. minuta gry. Chemicy znowu odebrali piłkę, Mielcarek dograł do Michalskiego, a ten strzałem w kierunku dalszego słupka ustalił wynik meczu na 2:0.

Punkty z Kotwicą są pierwszymi wywalczonymi przez Chemika w tym sezonie. Okazja do zdobycia kolejnych już w następną sobotę – bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Radunią Stężyca.

2. kolejka III ligi
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – KOTWICA KOŁOBRZEG 2:0
bramki: Wojciech Mielcarek 52′, Daniel Michalski 89′

Chemik Moderator: Laskowski – Włosiński, Czajka, Więckowski, Kacprzak – Osiński, Mielcarek – Kawałek (90′ Miłek), Kot (69′ Affeld), Siekirka (82′ Michalski) – Prejs (70′ Mik).

Kotwica: Górski – Kieruzel, Nowak, Łyszyk (46′ Kuśmierek), Czapłygin (46′ Jakubowski), Deja, Wolny, Chyła (61′ Szynka), Słodowy, Gutowski, Szymański (61′ Gaszka)


Powiązane treści