Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik zawalczył z faworytem. Punkt był bardzo blisko
11.03.2017 | 18:52

Chemik zawalczył z faworytem. Punkt był bardzo blisko

W sobotę piłkarze Chemika Bydgoszcz zainaugurowali rundę wiosenną III ligi.

Na zdjęciu: Damian Rysiewski zdobył bramkę, ale Chemik przegrał z GKS-em.

W sobotnim meczu 18. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz przegrali na wyjeździe z GKS-em Przodkowo 2:3. Chemicy zdołali odrobić dwie bramki straty, ale w końcówce spotkania GKS przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Trener Adrian Raszka, dla którego był to debiut na ławce trenerskiej, wystawił w pierwszym składzie trzech nowych piłkarzy – Michała Żurowskiego, Szymona Babiarza i Oskara Trzepacza. Mecz lepiej zaczął GKS, który szybko oddał dwa strzały na bramkę Pawła Laskowskiego, ale uderzenia były niecelne. Później gra wyrównała się i obie drużyny miały kilka ciekawych okazji. W 30. minucie Oskar Trzepacz w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę, a 120 sekund później groźne, ale niecelnie uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Dawid Janicki.

GKS także próbował zagrozić Chemikowi, ale przez długi czas miejscowym brakowało precyzji. Aktywny był zwłaszcza Łukasz Stasiak, ale jego próby były niecelne. Skuteczniejszy okazał się za to Przemysław Szur, który w 43. minucie najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i otworzył wynik spotkania.

Na drugą połowę w znacznie lepszej dyspozycji wyszli piłkarze z Przodkowa. Krótko po wznowieniu gry Stasiak ponownie niecelnie uderzył na bramkę Laskowskiego, ale kiedy w 53. minucie wyszedł sam na sam z bramkarzem Chemika, nie pomylił się i podwyższył na 2:0. Chwilę później mogła paść trzecia bramka, ale tym razem golkiper chemików popisał się skuteczną interwencją.

W 59. minucie trener Raszka zdecydował się na zmiany i na boisko w miejsce Babiarza i Trzepacza weszli Kot i Jaskólski. Kilkadziesiąt sekund później bydgoszczanom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Po ładnej, zespołowej akcji do siatki trafił Damian Rysiewski.

Zdobyta bramka rozochociła chemików, którzy szybko stworzyli sobie kilka okazji do wyrównania. W 66. minucie Jay Jaskólski nie doszedł do podania od Janickiego, ale chwilę później dopadł do piłki dogranej przez Olszewskiego i zdobył drugą bramkę dla Chemika.

W ostatnim kwadransie GKS ruszył do ataku, ale wówczas kapitalnie spisywał się Paweł Laskowski, który w dwóch groźnych sytuacjach pewnie interweniował. W 86. minucie nie miał jednak nic do powiedzenia. Po rzucie rożnym pierwszy do piłki dopadł Łukasz Stasiak i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść GKS-u.

Chemik plasuje się obecnie na dwunastym miejscu w tabeli, a GKS na czwartym. W najbliższą sobotę bydgoszczanie podejmą na stadionie przy ul. Słowiańskiej KKS Kalisz. Początek meczu o godz. 12.