28C
25C
26C
26C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerby na remis. W meczu Chemika z Zawiszą zabrakło goli, ale nie zabrakło emocji
Adrian Brzeziński
03.06.2021 | 14:00

Na zdjęciu: W kwietniowych derbach Bydgoszczy Zawisza wygrał z Chemikiem 3:1.

Derby Bydgoszczy zakończyły się podziałem punktów. W czwartkowym meczu Chemika Moderatora z Zawiszą nie padła żadna bramka.

Mecz w Boże Ciało był 16. spotkaniem pomiędzy Zawiszą i Chemikiem. W tym sezonie obie bydgoskie drużyny mierzyły się w lidze dwa razy – w pierwszym meczu padł remis 2:2, a w kwietniu zespół pod wodzą Piotra Kołca wygrał 3:1. Do czwartkowego spotkania „Niebiesko-Czarni” przystąpili z pozycji lidera rozgrywek i przewagą pięciu punktów nad Chemikiem.

Ta po spotkaniu nie uległa zmianie – derbowy pojedynek na stadionie przy ulicy Glinki zakończył się bezbramkowym remisem. Początek spotkania należał do gości – aktywny był Kamil Żylski, którego strzał w 18. minucie obronił Oskar Klon. Pięć minut później snajper „Niebiesko-Czarnych” miał kolejną okazję, ale przestrzelił. W kolejnych minutach zapał Zawiszy osłabł, za to coraz śmielej poczynali sobie piłkarze Chemika. W 38. minucie piękną indywidualną akcję przeprowadził Patryk Perliński – po minięciu kilku rywali zdecydował się na strzał, lecz minął on bramkę Oczkowskiego.

Druga połowa zaczęła się od kolejnych ataków Chemika – Zawisza starał się jednak odpowiedzieć kilkoma strzałami, m.in. Żylskiego. Później trener „Niebiesko-Czarnych” dokonał kilku zmian: na murawie pojawili się Tomasz Żyliński, Natan Zniszczoł, Cyprian Maciejewski i Kamil Czyżniewski. Pomimo przewagi w końcówce, Zawiszy nie udało się pokonać dobrze dysponowanego Klona. Derby zakończyły się bezbramkowym remisem.

Chemik Moderator 0:0 Zawisza

Wyjściowe składy
CHEMIK: Klon – Kacprzak, Pieczyński, Adamenko, Włosiński – Rogowski, Rysiewski, Katerla, Serafin, Kot – Perliński
ZAWISZA: Michał Oczkowski – Jastrzembski, Witucki, Prejs, Piekuś, Mateusz Oczkowski, Kozłowski, Sochań, Mielcarek, Jaskólski, Żylski

Poniżej można zobaczyć zapis transmisji spotkania.