[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nowe chodniki i jezdnie w Bydgoszczy. Planowane są kolejne modernizacje

Dodano: 29.12.2022 | 14:37

Na zdjęciu: Zrealizowano kolejne inwestycje na osiedlu Lesnym.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zostały wyremontowane kolejne chodniki i jezdnie w Bydgoszczy. Zadania zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na ul. Powstania Listopadowego jezdnia zyskała nową asfaltowa nawierzchnię na odcinku w kierunku nowych bloków i wjazdu na zaplecze Szpitala Wojskowego. Wyremontowano również przyległy chodnik.

Odnowiono też chodnik przy ul. Czerkaskiej na odcinku od skweru Inwalidów Wojennych do skrzyżowania z ul. Żołnierską. Przebudowane zostały również zjazdy. Wcześniej zmodernizowano chodniki w obrębie przejść dla pieszych w celu dostosowania ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oba zadania zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu programowi udało się już wcześniej zrealizować takie inwestycje, jak przebudowa ul. Topolowej, jezdnia serwisowa z dodatkowymi miejscami postojowymi przy ul. Gdańskiej czy parking przy ul. Sułkowskiego.

Miasto zabezpieczyło 16 mln zł na kolejne zadania wskazane przez mieszkańców. Wyniki zostaną przedstawione na początku 2023 roku.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments