Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe chodniki i jezdnie w Bydgoszczy. Planowane są kolejne modernizacje

Dodano: 29.12.2022 | 14:37

Na zdjęciu: Zrealizowano kolejne inwestycje na osiedlu Lesnym.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zostały wyremontowane kolejne chodniki i jezdnie w Bydgoszczy. Zadania zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na ul. Powstania Listopadowego jezdnia zyskała nową asfaltowa nawierzchnię na odcinku w kierunku nowych bloków i wjazdu na zaplecze Szpitala Wojskowego. Wyremontowano również przyległy chodnik.

Odnowiono też chodnik przy ul. Czerkaskiej na odcinku od skweru Inwalidów Wojennych do skrzyżowania z ul. Żołnierską. Przebudowane zostały również zjazdy. Wcześniej zmodernizowano chodniki w obrębie przejść dla pieszych w celu dostosowania ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oba zadania zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu programowi udało się już wcześniej zrealizować takie inwestycje, jak przebudowa ul. Topolowej, jezdnia serwisowa z dodatkowymi miejscami postojowymi przy ul. Gdańskiej czy parking przy ul. Sułkowskiego.

Miasto zabezpieczyło 16 mln zł na kolejne zadania wskazane przez mieszkańców. Wyniki zostaną przedstawione na początku 2023 roku.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments