Bydgoszcz
12C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 11
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiChoinka pojawi się na Starym Rynku. Już wiemy kiedy
Stary Rynek
23.11.2016 | 10:07

Choinka pojawi się na Starym Rynku. Już wiemy kiedy

Oprócz najwyższego świerku umieszczonego w centrum miasta, do Bydgoszczy trafi także dziesięć mniejszych drzewek zamówionych przez urząd miasta.

Na zdjęciu: Choinka tradycyjnie pojawi się na środku Starego Rynku.

Fot. ST / archiwum

Już za niespełna tydzień na środku Starego Rynku pojawi się choinka. Ustawianie świerku zaplanowano na 29 listopada.

Zeszłoroczna choinka umieszczona w centrum Bydgoszczy miała 17 metrów wysokości. W tym roku w tym samym miejscu ma pojawić się drzewko sięgające nawet 18 metrów wysokości. Mniejszy świerk, liczący ok. 8-10 metrów wysokości, pojawi się na rynku w Fordonie. Podziwiać go będzie można najprawdopodobniej już od tego piątku, 25 listopada. Ratusz zapewnia, że drzewko na pewno zostanie ustawione najpóźniej 29 listopada. Ponadto do miasta nad Brdą zostanie dostarczonych również 9 innych świerków. 4-metrowa choinka ozdobi balkon ratusza. Pozostałych osiem znacznie mniejszych drzewek (liczących ok. 160-200 cm wysokości) pojawi się wewnątrz szopki na Starym Rynku.

Wszystkie drzewka świąteczne zamawiane przez Urząd Miasta w Bydgoszczy sprowadzone zostaną z Tucholi. Wartość całego zamówienia wyniosła 27 tys. zł brutto.

Rozstawione świerki zostaną przyozdobione m.in. satynowymi bombkami oraz światełkami. Oświetlenie tradycyjnie zostanie włączone w mikołajki, czyli 6 grudnia. Do tego czasu ma zostać umieszczona większość dekoracji świątecznych zdobiących Bydgoszczy. Co to będzie? – Tak jak w ubiegłym roku. będą świetlne figury, kareta, prezenty, brama na Mostowej. Elementy świąteczne pojawią się również na wyspie św. Barbary i Wyspie Młyńskiej. Ratusz oświetlą projektory – wyjaśnia Anna Strzelczyk-Frydrych z biura prasowego urzędu miasta. Na terenie Bydgoszczy, przy głównych ulicach pojawią się również inne ozdoby świetlne.

Ponadto we współpracy z ProNaturą przygotowywana jest choinka z butelek typu Pet. Do jej stworzenia wykorzystanych ma być ponad tysiąc butelek. Konstrukcja będzie podświetlona. Jej lokalizacja jeszcze nie została ustalona. Trwa również wybór miejsca, w którym pojawi się stworzona z butelek podświetlona konstrukcja przestrzenna w kształcie kuli. Wykonają ją studenci Katedry Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Wszystko powinno być gotowe około 10 grudnia.


Powiązane treści