Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Minął czas kradzieży choinek z podbydgoskich lasów? Policjanci z Koronowa postanowili to sprawdzić

Dodano: 17.12.2022 | 22:50

Na zdjęciu: Pozytywnym aspektem działań policji i strażników leśnych, a także rosnącej świadomości społeczeństwa jest to, że z roku na rok liczba kradzieży choinek maleje.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z koronowskiego komisariatu wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą akcję pod nazwą „Choinka”. Sprawdzają nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek, ale przede wszystkim swoje działania skupiają na kontroli obszarów leśnych, by ograniczyć w ten sposób zjawisko nielegalnego wycinania drzewek oraz handlu nimi.

Na terenie działania koronowskiego komisariatu policjanci od kilku dni prowadzą wspólnie ze Strażnikami Nadleśnictwa Różanna akcję „Choinka”. Mają one związek z okresem przedświątecznym, w którym prowadzona jest sprzedaż choinek. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno nielegalnie wyciętych drzewek, dlatego policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi sprawdzają nie tylko punkty sprzedaży choinek, ale również kontrolują pojazdy wyjeżdżające z lasu oraz patrolują tereny leśne.

Monitoring i wzmożone kontrole kompleksów leśnych mają na celu przede wszystkim powstrzymanie osób od zabronionego niszczenia drzew i nielegalnej wycinki choinek. Policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi mandat, a nawet skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza. – Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy nie lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży – dodają mundurowi.

Pozytywnym aspektem działań policji i strażników leśnych, a także rosnącej świadomości społeczeństwa jest to, że z roku na rok liczba kradzieży choinek maleje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments