Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiChopinowski wymarsz
03.11.2015 | 21:54

Chopinowski wymarsz

Pani wojewoda, pani wicewojewoda, dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego, byłe już posłanki Kozłowska, Ciemniak, były poseł Krupa, Kurator Oświaty, szefowie rozmaitych agencji rządowych...

Na zdjęciu: Były poseł Łukasz Krupa

Fot. www.lukaszkrupa.pl

Wyraźnie, ba może nawet coraz bardziej wyraźnie słychać dźwięki „ żałobnego marsza” Chopina. I to wcale nie echa minionego niedawno konkursu. To też nie echa minionych właśnie świąt. Marsz donośnie rozbrzmiewa u jakże wielu polityków i w otaczających ich dworach, u tych , którzy za moment pożegnają się z władzą, z rozmaitymi synekurami.

To na pewno trudne, smutne pożegnanie. Stąd chopinowski marsz, a może raczej wymarsz. Widać też gołym okiem jak rzutem na taśmę jeszcze rządząca PO szykuje posady dla tych, którzy przestają być posłami, dla tych , którzy przestaną pełnić funkcje rządowe. O swoich trzeba zadbać. Zapotrzebowanie w Bydgoszczy wcale nie małe. Pani wojewoda, pani wicewojewoda, dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego, byłe już posłanki Kozłowska, Ciemniak, były poseł Krupa, Kurator Oświaty, szefowie rozmaitych agencji rządowych. To tylko niektóre osoby z potencjalnej kolejki po nową pracę. Czy dla wszystkich starczy miejsca w Urzędzie Miasta? Były pan poseł na przykład ma argumenty przetargowe – hipotetycznie „swoich” dwoje radnych. Tyle , że oni byli z wybierani z listy SLD i Ruchu Palikota , a nie z listy platformerskiego neofity. Czy dadzą się sprzedać za stanowisko dla pryncypała?

Oczywiście powstają też listy osób, które zastąpią odchodzących. O urzędującej pani wojewodzie można z całą pewnością powiedzieć, że to sympatyczna pani. I tyle i aż tyle. O jej zastępczyni chyba nawet nie tyle. Więc każdy, kto przyjdzie na ich miejsce może być tylko lepszy. A inne stanowiska? Wydaje się, że powinni zająć je fachowcy niekoniecznie z partyjną legitymacją. To uwiarygodniłoby zapowiedzi i pana Prezesa i pani Wiceprezes Szydło dotyczące szerokiego otwarcia na ludzi chcących naprawiać państwo. Czy jednak, nie zwycięży obowiązująca dotąd w naszym kraju inna miara przydatności – mierni ale wierni?

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści