Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICiąg dalszy zmian w bydgoskiej jednostce NATO. Czeski generał nowym szefem sztabu
Ladislav Jung
01.08.2016 | 17:08

Ciąg dalszy zmian w bydgoskiej jednostce NATO. Czeski generał nowym szefem sztabu

Gen. Ladislav Jung przejął obowiązki od gen. Laszlo Szabo.

Na zdjęciu: Nowy zastępca dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO i zarazem jego szef sztabu gen. Ladislav Jung.

Fot. JFTC

Generał brygady Ladislav Jung z Czech w poniedziałek rozpoczął oficjalnie służbę jako zastępca dowódcy i szef sztabu Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Uroczystość jego nominacji odbyła się jeszcze w ubiegłym tygodniu.

CZYTAJ TAKŻE: Żołnierze szkolili się w Bydgoszczy przed wyjazdem do Afganistanu

Generał Jung zastąpił na tym stanowisku węgierskiego generała Laszlo Szabo, który piastował je przez minione trzy lata. Wcześniej podobny okres spędził na misji w Afganistanie. – Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie i gościnność, której doświadczyłem w tym okresie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się wiele osiągnąć – powiedział do pracowników Joint Force Training Centre (JFTC) i przedstawicieli współpracujących jednostek gen. Szabo.

Optymistycznie perspektywę współpracy rysował podczas przekazania obowiązków również gen. Ladislav Jung. Jak podkreślił, „JFTC dysponuje zespołem mądrych i doświadczonych ludzi”. – Jestem pewien, że nasza współpraca będzie przebiegała gładko i będzie bardzo owocna – przekonywał nowy zastępca dowódca jednostki i jej szef sztabu, którego głównym zadaniem będzie nadzór nad codziennym funkcjonowaniem instytucji.

Generał Jung ma 53 lata. Urodził się w Nitrze na terenie ówczesnej Czechosłowacji. W czeskim wojsku służy od 1982 roku. W przeszłości był między innymi dowódcą jednej z brygad wchodzących w skład sił IFOR stacjonujących w Bośni i Hercegowinie. Jest żonaty, ma troje dzieci.

To druga zmiana we władzach JFTC w ostatnich dniach. 20 lipca nowym dowódcą jednostki został gen. Wilhelm Grün z Niemiec. [CZYTAJ WIĘCEJ]