Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICiała martwych psów odnalezione w Chełmnie
29.11.2017 | 13:30

Ciała martwych psów odnalezione w Chełmnie

Do sprawy zatrzymano 43-letniego mężczyznę.

Na zdjęciu: Odnaleziono ciała piętnastu psów.

Fot. KPP Chełmno

Dramatyczne odkrycie w Chełmnie. Jeden z mieszkańców odkrył na terenie ogródków działkowych Nad Browiną ciała psów. Do sprawy zatrzymano jedną osobę – właściciela działki.

Dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie we wtorek popołudniu. Mężczyzna dokonał dramatycznego odkrycia, będąc na spacerze ze swoim psem. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenie ujawnili za ogrodzeniem jednej z działek rozrzucone ciała piętnastu psów, które były w stanie znacznego rozkładu.

Ciała były rozrzucone w promieniu ok. 40 metrów. Na terenie przyległej działki znajdowały się jeszcze dwa żywe dorosłe psy, a w altanie także pięć szczeniaków, z której jeden już nie żył. Decyzją weterynarza ze względu na brak odpowiednich warunków żywe zwierzęta, w sumie 6 sztuk przekazano do schroniska dla zwierząt. Psy były przechowywane w skandalicznych warunkach  z dostępem tylko do brudnej wody.

Policjanci do sprawy zatrzymali jedną osobę, 43-letniego mieszkańca Chełmna który jest właścicielem działki, a wkrótce zostaną mu przedstawione zarzuty. Zabezpieczono dokumentację z której wynika, że mężczyzna prowadzi hodowlę psów.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Przypomnijmy , że za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści