Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCiemności przy tymczasowym przejściu na Wojska Polskiego. Interweniujemy w ZDMiKP
12.10.2021 | 13:33

Ciemności przy tymczasowym przejściu na Wojska Polskiego. Interweniujemy w ZDMiKP

Na zdjęciu: Oświetlenie w rejonie przejścia przez Wojska Polskiego nie działało od kilku dni.

Fot. nadesłane

Egipskie ciemności zapanowały w rejonie tymczasowego przejścia dla pieszych przez ulicę Wojska Polskiego, tuż przy wiaduktach nad alejami Jana Pawła II. Coraz szybciej zapadający zmrok sprawił, że w tym miejscu zrobiło się niebezpiecznie. Do naszej redakcji skierowano prośby o interwencję w tej sprawie.

W związku z trwającą przebudową północnego wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego, na wniosek stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy wyznaczono tymczasowe przejście, umożliwiające przedostanie się na południową część przeprawy. W tym celu wykorzystano „zebrę” przez ulicę Zdobywców Wału Pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

Przejście dla pieszych znacznie ułatwiło mieszkańcom Wyżyn i Wzgórza Wolności komunikację pomiędzy osiedlami. Jednak w ostatnich dniach to miejsce stało się niebezpieczne z uwagi na awarię oświetlenia w rejonie remontowanego fragmentu przeprawy. Uwagę na tę niedogodność zwrócili m.in. motorniczowie tramwajów, poruszających się na trasie z ronda Kujawskiego w kierunku Wyżyn, Glinek i Kapuścisk. Problem był zgłaszany przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne, ale do tej pory ZDMiKP nie reagował na zgłoszenia. O kiepskiej widoczności na przejściu poinformował także jeden z użytkowników grupy Bydgoski Hydepark, wrzucając filmik pokazujący, jak wygląda sytuacja na Wojska Polskiego.

O sprawie poinformowaliśmy drogowców. Ci mają dobre wieści. – Awaria została już zgłoszona do serwisu. Jeszcze dziś będzie naprawiona – przekazał we wtorek po godzinie 12:00 rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kukasz
Kukasz
8 dni temu

Ci to o wszystko płaczą….

Toamsz
Toamsz
8 dni temu

Minęła północ z wtorku na środę. Przy rozebranym wiadukcie na Wojska Polskiego nadal jest ciemno. Co Ty pier…. Tomaszu Okoński z ZDMiKP? Jak Ci nie wstyd ?To ne pierwszy raz kiedy jako rzecznik DKiA a teraz miejskich drogowców pieprzysz głupoty!
Ja też się nazywam tak jak Ty!. I proszę, nie hańbić mi imienia i nazwiska!

Powiązane treści