Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCieszkowskiego otwarta dla ruchu po remoncie. Wiemy, kiedy to nastąpi
Cieszkowskiego_oddana_grudzień_SG (1)
07.12.2017 | 11:53

Cieszkowskiego otwarta dla ruchu po remoncie. Wiemy, kiedy to nastąpi

Po kilku miesiącach prac ulica Cieszkowskiego zostanie otwarta dla ruchu samochodowego.

Na zdjęciu: Remont ulicy Cieszkowskiego trwał od lipca.

Fot. Stanisław Gazda

Urząd miasta poinformował o dacie otwarcia ulicy Augusta Cieszkowskiego dla ruchu pojazdów. Jak informowaliśmy wcześniej, na wyremontowaną jezdnię nie wrócą autobusy komunikacji miejskiej.

W niedzielę nastąpiło symboliczne zakończenie prac przy remoncie jednej z najbardziej charakterystycznych ulic Śródmieścia. Na uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Mieszkańców Augusta Cieszkowskiego władze miasta ogłosiły decyzję o wycofaniu z niej na stałe kursów autobusów linii 71, 77 i 31N – będą one nadal jeździć Pomorską i Śniadeckich. Doniesienia zostały potwierdzone w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL przez rzecznika ZDMiKP Krzysztofa Kosiedowskiego.

– Rzeczywiście tak będzie. Zdecydowaliśmy się wysłuchać głosów mieszkańców. Po to właśnie są wszystkie konsultacje i rozmowy – powiedział rzecznik.


CZYTAJ WIĘCEJ: Decyzja zapadła. Ulica Cieszkowskiego nie dla autobusów 


Dziś ratusz zakomunikował, że ruch pojazdów na ulicę wróci w poniedziałek, 11 grudnia. Warto jednak zauważyć, że już w tym tygodniu mieszkańcy zaczęli parkować samochody na wyznaczonych po zakończeniu prac budowlanych miejscach postojowych po południowej stronie jezdni. Przez Cieszkowskiego wciąż jednak nie ma przejazdu – metalowe bariery zamykają wyjazd na ulicę Gdańską. Dziś trwały tam prace przy oznakowaniu poziomym.

Według planów, autobusy komunikacji miejskiej za kilka lat mają jeździć przedłużeniem ulicy Mazowieckiej. Miasto jest gotowe na rozpoczęcie prac po przeniesieniu siedziby szkoły muzycznej z budynku przy ulicy Gdańskiej 71A. Będzie to możliwe dopiero po wybudowaniu nowego kampusu Akademii Muzycznej. Wiążąca się z wyburzeniami realizacja Nowomazowieckiej jest krytykowana przez społeczników – argumentem za rezygnacją z inwestycji jest brak koncepcji na zabudowę wokół nowej ulicy oraz zwiększenie ruchu samochodowego w śródmieściu. Według nich, lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Świętojańskiej. Na to jednak nie zgadza się ZDMiKP.

Trwający od wakacji remont Cieszkowskiego kosztował 2,5 miliona złotych. W ramach prac jezdnie wyłożono kostką kamienną z czerwonego granitu, a chodniki z płyt kamiennych. Zmniejszono też liczbę miejsc parkingowych, co pozwoliło poszerzyć chodnik po północnej stronie ulicy. Przy okazji rewitalizacji ustawiono też nowe elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery, śmietniki.

ZOBACZ ZDJĘCIA CIESZKOWSKIEGO PO ZAKOŃCZENIU PRAC


Powiązane treści