Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleCiężarówka przewoziła olej opałowy, z jej podwozia wydobywał się dym. Funkcjonariusze zapobiegli tragedii [ZDJĘCIA]
18-12-2019_ cysterna, autostrada A1 kujawsko-pomorskie_KMP Toruń (3)
18.12.2019 | 19:25

Ciężarówka przewoziła olej opałowy, z jej podwozia wydobywał się dym. Funkcjonariusze zapobiegli tragedii [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w środę rano - informują policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci sięgnęli po gaśnice, którymi udało im się ugasić pożar ciężarówki.

Fot. KMP Toruń

Policjanci zatrzymali do kontroli ciężarowe iveco. I jak się później okazało, nie dopuścili do tego, aby pojazd przewożący olej opałowy doszczętnie spłonął.

Do zdarzenia doszło w środę rano na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1 w okolicach węzła Toruń Południe. – Wspólny patrol złożony z policjantów „drogówki” i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej kontrolował pojazdy – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. W trakcie czynności, funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli iveco.

W pewnym momencie, gdy trwały czynności związane ze sprawdzeniem kierowcy i dokumentacji związanej z transportem tego typu materiałów, z podwozia pojazdu pojawił się ogień. – Funkcjonariusze zareagowali szybko i zdecydowanie, wspólnie sięgnęli po gaśnice znajdujące się na wyposażeniu cysterny i błyskawicznie ugasili ogień – dodaje mł. asp. Chrostowski i przypomina, że sytuacja była niezwykle groźna. – Auto przewoziło ponad 17 tysięcy litrów oleju opałowego – podkreśla. Jak słyszymy od toruńskich policjantów, gdyby ogień się rozprzestrzenił, wówczas mogłoby dojść do tragedii.

Funkcjonariusze wstępnie informują, że najprawdopodobniej do powstania ognia doszło w momencie, gdy na tarczy koła zablokowały się hamulce. Za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, jego kierowca został ukarany mandatem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści