Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCiężko pobili mężczyznę, by ukraść papierosy i zapalniczkę. Sprawcy rozboju na Leszczyńskiego zatrzymani
rozbój szwederowo
01.05.2019 | 12:42

Ciężko pobili mężczyznę, by ukraść papierosy i zapalniczkę. Sprawcy rozboju na Leszczyńskiego zatrzymani

Na zdjęciu: Jeden ze sprawców zdarzenia.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali sprawców rozboju na bydgoszczaninie. Dwóch mężczyzn ukradło mu papierosy i zapalniczkę warte 10 złotych.

We wtorek, 23 kwietnia w godzinach rannych idący do pracy mężczyzna został zaatakowany przez dwie osoby na ulicy Leszczyńskiego na Szwederowie. Poszkodowany relacjonował policjantom, że sprawcy zaczepili go pod pretekstem poczęstowania ich papierosem. Gdy im odmówił, uderzyli go w głowę i przewrócili na ziemię, a następnie zabrali mu papierośnicę z papierosami i zapalniczkę. Mężczyzna doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala na badania.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Następnego dnia wytypowali podejrzewanych i namierzyli ich na jednym z parkingów sklepowych. Mężczyźni na widok policjantów próbowali uciekać, ale zostali schwytani. 36 i 33-latek, znajdujący się w momencie zatrzymania pod wpływem alkoholu, trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju. Następnie przewieźli ich do prokuratury.

Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 36 i 33-latka na najbliższe dwa miesiące.

Przeczytaj też: Sprawca pobicia w bydgoskim tramwaju dobrowolnie poddał się karze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści