Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Cios w narkotykowy biznes. W wynajmowanym mieszkaniu zabezpieczono kilogramy substancji [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.02.2023 | 08:36

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli spore ilości narkotyków w jednym z wynajmowanych mieszkań na toruńskich Stawkach.

Fot. KMP Toruń

Duże ilości narkotyków zabezpieczyli podczas piątkowej (24 lutego) akcji policjanci z wydziału kryminalnego toruńskiej komendy. Do sprawy zatrzymali 21-latka, który decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z pionu kryminalnego toruńskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzili w piątek akcję na terenie osiedla Stawki. – Ustalenia funkcjonariuszy, którzy od pewnego czasu podejrzewali, że 21-letni mieszkaniec Torunia może łamać prawo, okazały się słuszne – mówi mł. asp. Dominika Bocian z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jednakże takiego znaleziska z pewnością kryminalni się nie spodziewali. W mieszkaniu, jakie na toruńskich Stawkach wynajmował 21-latek zabezpieczyli oni prawie 17 kilogramów narkotyków! – To niemal 16,5 kg marihuany i ponad 360 g kokainy i MDMA – wylicza mł. asp. Bocian. Worki z zielonym suszem roślinnym schowane były w szafie i szufladach, podobnie jak spore opakowanie fioletowych tabletek, zbrylony biały proszek w folii oraz dwie paczki z białą krystaliczną substancją. – Ponadto kryminalni zabezpieczyli dużą ilość pustych worków, najprawdopodobniej przygotowanych do porcjowania, zgrzewarkę, wagę elektroniczną i koperty różnych firm kurierskich – dodaje rzecznik toruńskiej komendy.

Zatrzymanemu 21-latkowi, śledczy postawili dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy posiadania znacznej ilości narkotyków, a drugi – udziału w obrocie nimi. Grozi mu nawet do dwunastu lat więzienia, na razie decyzją sądu wobec niego zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments