Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

CISCO i IBM wejdą do Bydgoszczy?

Dodano: 26.10.2016 | 01:50

Dwie amerykańskie korporacje zamierzają utworzyć w Bydgoszczy swoje oddziały - donoszą nasi informatorzy.

Na zdjęciu: Wpis w popularnym serwisie "wysypał" IBM?

Fot. Screen z LinkedIn

Jak udało nam się ustalić, Cisco Systems oraz International Business Machines Corporation (IBM) rozważają – jedne z największych przedsiębiorstw w branży IT na świecie – w ciągu najbliższych dwóch lat otworzą swoje siedziby w Bydgoszczy.

IBM „wysypał się” na LinkedIn?

Początki IBM na świecie sięgają roku 1911, kiedy to jego zakres działalności obejmował między innymi systemy pomiaru czasu pracy, wagi i karty perforowane. W Polsce firma, która obecnie zatrudnia 380 tysięcy osób na całym świecie, obecna jest od 1935 roku. Obecnie IBM posiada oddziały w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Bydgoski oddział, jeżeli potwierdzą się pierwsze informacje, byłby zatem już szóstym. Chociaż przecieki dotyczące ewentualnej inwestycji w grodzie nad Brdą pojawiają się od kilku tygodni, to swoistym potwierdzeniem tych informacji zdaje się być wpis Recruitment Partnera w IBM – Aleksandry Górki, zamieszczony w serwisie LinkedIn: – Winter? No. IBM is coming 🙂 See you soon in BYDGOSZCZ !.

CISCO również wybierze Bydgoszcz?

Amerykańskie CISCO wyspecjalizowało się w dostarczaniu oprogramowania wspomagającego zarządzanie sieciami komputerowymi oraz wielu innych produktów i usług związanych z teleinformatyką. Co ważne, w 1997 roku uruchomiło program Cisco Networking Academy (CCNA), który oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. Absolwenci kursów są przygotowani do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA). – Firmy w naszym regionie potrzebują coraz więcej specjalistów w tej dziedzinie, więc są oni wręcz rozchwytywani – mówi Piotr Żmudziński, wykładowca informatyki na bydgoskim UKW. – Co więcej kursy według międzynarodowych standardów Cisco mają bardzo dobrą renomę. Ich posiadacze nie muszą się martwić o zatrudnienie w żadnym kraju Unii Europejskiej – dodaje. Tego typu certyfikat można w Bydgoszczy zdobyć na trzech uczelniach: państwowych Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym oraz prywatnej Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności. . Obecnie Cisco Systems posiada oddziały w 75 państwach oraz sieć partnerską obejmującą 115 krajów świata. Polskie oddziały przedsiębiorstwa zlokalizowane są w Warszawie oraz Krakowie. Pierwsze informacje dotyczące utworzenia kolejnego oddziału w Bydgoszczy pojawiły się już w sierpniu na forum internetowym poświęconym właśnie Cisco Certified Internetworking Expert – najważniejszemu certyfikatowi przyznawanemu przez amerykańską korporację.

Jeżeli w Bydgoszczy, to przy rondzie Fordońskim

W przypadku obu koncernów brana pod uwagę ma być ta sama lokalizacja – Arkada Business Park, czyli najnowocześniejszy w regionie kompleks biurowy klasy A, który od kilku tygodni – nakładem pracy generalnego wykonawcy, Skanski – powstaje przy rondzie Fordońskim. Do dyspozycji najemców oddane zostanie 11 tys. metrów kwadratowych biur. – Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami, również zagranicznymi. Dotąd w Bydgoszczy nie brakowało kadr, ale dostępność biur była mniejsza. Chcemy odwrócimy ten trend – mówi Jakub Tomasik z grupy Arkada Holding. Czy wśród wspomnianych zagranicznych najemców jest również CISCO i IBM? Tego dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziecie TUTAJ.