Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCo dalej z Kryterium Asów? „Będę się mocno starał, żeby impreza się odbyła”
07.02.2019 | 15:24

Co dalej z Kryterium Asów? „Będę się mocno starał, żeby impreza się odbyła”

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Prezes Polonii Jerzy Kanclerz zapewnia, że jest cień szansy na zorganizowanie Kryterium Asów.

Fot. Stanisław Gazda

Pierwsze zawsze jest kryterium – tak mawiali żużlowi kibice, którzy gdy otwierali kalendarz, zawsze widzieli imprezę w Bydgoszczy jako tę, która corocznie otwiera sezon żużlowy. W tym roku – jak udało nam się ustalić – jest cień szansy, że ten turniej zostanie rozegrany.

Przypomnijmy, że ostatnia edycja Kryterium Asów odbyła się w 2012 roku. Wówczas wygrał ją Australijczyk Darcy Ward. Potem turniej zniknął z żużlowego kalendarza. Jerzy Kanclerz, nowy prezes i właściciel Polonii, deklarował, że zrobi wszystko, aby ją reaktywować. Na drodze stoi jednak kilka problemów. Pierwszym jest dopasowanie terminu. W rozmowie z nami Kanclerz sugeruje dwa terminy. – To 24 i 31 marca, acz oficjalnej decyzji na razie jeszcze nie ma – mówi. Jak się od niego dowiadujemy, być może takowa zapadnie w przyszłym tygodniu.


INFORMACJE Z CZARNEGO SPORTU W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Ponadto, na drodze stają inne imprezy w tych terminach. Na 24 marca zaplanowano rozegranie memoriału im. Alfreda Smoczyka w Lesznie oraz meczu żużlowego Północ – Południe w Łodzi, zaś tydzień później odbędą się turnieje memoriałowe im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim i pamięci Tomasza Jędrzejaka we Wrocławiu. Na te dwa ostatnie turnieje organizatorzy zapowiadają udział najlepszych zawodników świata. Jerzy Kanclerz zapewnia jednak: – Będę się mocno starał, żeby Kryterium Asów się odbyło. Zgłosił się jeden sponsor i odbyło się w tej sprawie jedno spotkanie. Cieniem szansy jest ewentualnie przesunięcie o jeden dzień, tj. na sobotę, 30 marca meczu 1 kolejki Polskiej Ligi Żużlowej, który Polonia ma rozegrać w Rawiczu z miejscowym Stainer Unią Kolejarzem. Co jeśli Kryterium nie zmieści się w kalendarzu? – Wówczas będziemy chcieli zorganizować międzynarodowe mistrzostwa Bydgoszczy – dodaje Kanclerz. Ponadto, na przeszkodzie może stać przygotowanie toru do ścigania po przerwie zimowej.

Kolejnym istotnym problemem obecnie jest brak band dmuchanych. Ratusz do przyszłego czwartku (tj. 14.02), przedłużył postępowanie przetargowe na wyłonienie firmy, która na stadionie Polonii będzie montowała dmuchane bandy. Przypomnijmy, że do zakupu jest 49 nowych paneli (montowanych na pierwszym i drugim łuku) oraz sześć tzw. dmuchaw. Koszt inwestycji ma nie przekroczyć 200 tysięcy złotych. – Zgłosiły się trzy firmy – precyzuje prezes żużlowego klubu. Jak dowiadujemy się od Kanclerza, wśród firm, które złożyły swoją ofertę, jest ta Nowozelandczyka Barry’ego Briggsa, która ostatnio montowała bandy na stadionie przy ul. Sportowej (wcześniej klub miał je od firmy Casinos Poland).


CZYTAJ WIĘCEJ: Turniej, który stał się tradycją. Historia Kryterium Asów


Ponadto, dopiero w połowie marca stadion Polonii przejdzie niezbędną homologację od przedstawiciela Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Stadion Polonii kontrolować będzie Dariusz Cieślak. Tymczasem w połowie lutego żużlowcy Polonii mają się zintegrować. – Zaplanowaliśmy spotkanie na trzy dni w terminie 20-22 lutego. Odbędzie się w Wieńcu Zdroju – mówi Jerzy Kanclerz i dodaje, że podczas tego wydarzenia planowane jest również spotkanie nowego dyrektora sportowego klubu Tomasza Golloba z zawodnikami. Ponadto, w terminie 23 i 24 marca, żużlowcy Polonii rozegrają dwa spotkania sparingowe z pierwszoligowym Car Gwarant Startem Gniezno. Zgodnie z deklaracją złożoną przez prezesa Jerzego Kanclerza i menedżera Startu Rafaela Wojciechowskiego, jeden mecz odbędzie się w Gnieźnie, a drugi w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści