Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 7 • L 3
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaCo dalej z maturami i egzaminami ósmoklasisty? Premier Morawiecki podaje wstępny termin
Matura 2019_ VI Liceum Ogólnokształcące Bydgoszcz - SF-1
22.04.2020 | 12:59

Co dalej z maturami i egzaminami ósmoklasisty? Premier Morawiecki podaje wstępny termin

Premier odpowiadał na pytania dotyczące organizacji egzaminów maturalnych.

Na zdjęciu: Matura 2019 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Egzaminy: ósmoklasisty, zawodowy oraz matury odbędą się – przekazał Mateusz Morawiecki. Premier podał również, że data zostanie podana z wyprzedzeniem trzech-czterech tygodni.

Morawiecki we wtorkowy (21 kwietnia) wieczór odpowiadał na pytania internautów podczas Q&A, jakie zamieszczono na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera w mediach społecznościowych.

Szefa rządu pytano m.in. o kwestie związane z organizacją egzaminów: maturalnego, ósmoklasisty i zawodowych. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa dotychczasowe terminy tych testów trzeba było anulować.

– Matury, egzaminy ósmoklasistów i zawodowe na pewno się odbędą – zapewnił premier. Podał też, że prawdopodobna data egzaminów to koniec czerwca lub początek lipca. – O dokładnej dacie postaramy się poinformować na cztery, a najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminami – przekazał Morawiecki.

Będziemy je organizować w taki sposób, aby były maksymalnie bezpieczne, tj. ze sporym dystansem, korzystając ze wszystkich możliwych przestrzeni na terenie placówek szkolnych – powiedział szef rządu podczas wtorkowego Q&A. Zaapelował też do uczniów, aby do tych egzaminów przygotowali się jak najlepiej. – Bardzo proszę o cierpliwość. Po prostu postarajcie się jak najlepiej do tych egzaminów przygotować – mówił Mateusz Morawiecki.

Nieco więcej ujawnił szef resortu edukacji. Dariusz Piontkowski, który był gościem Programu I Polskiego Radia mówi, że choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, to rozważana jest rezygnacja z egzaminów ustnych na maturach. Jak dodał, prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni rząd będzie informował o planie otwierania szkół, gdy sytuacja związana z koronawirusem zostanie opanowana. – Gdy dopracujemy wszystkie szczegóły, poinformujemy państwa – powiedział Piontkowski, dodając, że cały czas w tej sprawie trwają konsultacje między nim, premierem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści