Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -6
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCo dalej z sezonem piłkarskim? Szefowie związków wojewódzkich i centrali rozmawiali o planach na dokończenie rozgrywek
28-09-2019_ IV liga piłki nożnej_ Budowlany KS Bydgoszcz - Chemik Moderator Bydgoszcz - SF (14)
15.04.2020 | 22:31

Co dalej z sezonem piłkarskim? Szefowie związków wojewódzkich i centrali rozmawiali o planach na dokończenie rozgrywek

W środę odbyła się wideokonferencja prezesa PZPN z szefami wojewódzkich ZPN.

Na zdjęciu: Dopiero w połowie maja okaże się, czy piłkarze wrócą na boiska, aby dograć rozgrywki ligowe.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przeprowadzona w środę (15 kwietnia) wideokonferencja między prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej i szefami wojewódzkich związków piłkarskich nie przyniosła żadnego przełomu w kwestii ewentualnego powrotu drużyn na boiska.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że ligowe rozgrywki w kraju trzeba było wstrzymać we wszystkich dyscyplinach (w siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej sezon już zakończono). Piłkarze cały czas wierzą, że uda się stosunkowo szybko wrócić na boisko.

W środę odbyła się wideokonferencja, w której uczestniczyli szefowie szesnastu wojewódzkich związków piłkarskich oraz szef PZPN Zbigniew Boniek. Jak czytamy w komunikacie, jaki wystosowano w serwisie Łączy Nas Piłka, obrady miały charakter konsultacyjny, a w toku konferencji omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i wpływ na piłkarskie rozgrywki w kraju – zwłaszcza od III ligi do niższych klas, rozgrywek kobiecych i młodzieżowych oraz Pucharu Polski.

– Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku – przekazano w komunikacie.

Jak rano pisał Przegląd Sportowy, w grze są trzy warianty. Pierwszy – główny, który zakłada, że przyjęte zostaną obecne tabele, a drużyny z miejsc gwarantujących awans wywalczą promocje gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Nie byłoby spadków, a w kolejnym sezonie ligi czasowo byłyby powiększone. Drugi – to utrzymanie awansów i spadków według stanu przed epidemią. Trzeci – całkowite anulowanie sezonu i przejście składu lig na kolejny sezon z początku rozgrywek 2019/2020, a wyniki spotkań rundy jesiennej uznane byłyby za niebyłe.

–  Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN – czytamy na zakończenie komunikatu, jaki opublikowano w serwisie Łączy Nas Piłka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści