Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co ma piernik do Wiatraka? Fundacja zachęca do pomocy

Dodano: 04.12.2023 | 10:21

Na zdjęciu: Wiatrak zachęca do udziału w akcji.

Fot. mat. prasowe

Piernik do Wiatraka – to nowa akcja organizowana przez Fundację Wiatrak, która zachęca do wypiekania słodkości z myślą o ubogich mieszkańcach Bydgoszczy.

Wszyscy chętni do pomocy mogą upiec dowolną liczbę pierników i do 19 grudnia dostarczyć je do wskazanych punktów: do siedziby fundacji (ul. Bołtucia 7) oraz w specjalnie oznakowanych koszach w sześciu bydgoskich kościołach (św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze; św. Antoniego na Czyżkówku; św. Jadwigi na Wzgórzu Wolności; Bazyliki Wincentego a’Paulo; Chrystusa Króla na Błoniu; Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie).

Wszystkie pierniki wolontariusze Wiatraka przekażą uczestnikom Bydgoskiej Wigilii dla Ubogich, która odbędzie się 20 grudnia w hali Immobile Łuczniczka.

Pierwsza porcja pierników została już wypieczona podczas warsztatów z udziałem wolontariuszy, które odbyły się w sobotę w siedzibie fundacji. Wiatrak zachęca, aby na adres media@wiatrak.org.pl wysyłać zdjęcia i filmy z pieczenia pierników. Materiały będą publikowane w mediach społecznościowych, a na autorów najciekawszych relacji czekają nagrody.

 – Zachęcamy do pieczenia pierników indywidualnie, rodzinnie, w gronie przyjaciół, znajomych, we wspólnotach czy firmach. Dzięki akcji i zaangażowaniu nas wszystkich, pytanie „Co ma piernik do Wiatraka?” zyskuje nową odpowiedź – wiele spontanicznego, przedświątecznego dobra – mówi ks. Piotr Wachowski, prezes Wiatraka.

Więcej informacji na stronie www.wiatrak.org.pl.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments