Bydgoszcz
5C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 4
9C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiCo mnie śmieszy najbardziej…
17.02.2016 | 12:12

Co mnie śmieszy najbardziej…

Konstanty Dombrowicz pisze o konsultacjach w sprawie powołania Metropolii Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Mapa przedstawiająca terytorium nowej metropolii.

Fot. grafika Urzędu Miasta Bydgoszczy

Może i mam specyficzne poczucie humoru, bo oto dzisiaj rozśmieszyła mnie publikacja w jednej z lokalnych gazet . I nie tyle sama publikacja, co zestawienie jej tytułu i zebranych pod nim opinii. „Trwają konsultacje w sprawie metropolii” – tak brzmi wytłuszczony tytuł artykułu , a tuż pod nim ze zdjęciami troje tych konsultacji uczestników: emerytka, rencista i bezrobotna. Ważki temat oceniają osoby, które nie bardzo wiedzą , a tak wynika z ich wypowiedzi ,co to i po co ta metropolia ma ewentualnie powstać. Nie chcę w ten sposób deprecjonować broń Boże tych indagowanych przez dziennikarza osób – powiedzieli co wiedzieli- ale przecież ich głos, powiedzmy szczerze żadnego znaczenia w tej materii nie ma. Lokalni politykierzy na sprawie metropolii chcą dla siebie ugrać popularność, pokazać swą niezbędność i podeprzeć tymi rzekomymi konsultacjami swe ustalone już przecież stanowisko. Dla podejmujących polityczną decyzję w sprawie metropolii wyniki „konsultacji” żadnego znaczenia nie mają i nikt nie weźmie tych konsultacji pod uwagę.

Tak zresztą było i przy konsultacjach na temat przyłączeni do Bydgoszczy skrawków sąsiednich gmin ( Sicienka i Białych Błót ) co miało służyć uporządkowaniu granic miasta. Decydenci w Warszawie w tym aktywista PO minister Siemoniak mieli w nosie potrzeby Bydgoszczy. Konsultacje w sprawie budowy aquaparku przyniosły ponad 65 tysięcy głosów poparcia tej idei. I co – a no radni „w swej mądrości pomysł” i tak zastopowali.

Powtórzę: To wszystko co się teraz w sprawie metropolii dzieje to przecież ruchy pozorne i miotanie się przede wszystkim działaczy PO. Okazja do pokazania się , że jeszcze istnieją. Pan prezydent Bruski , co prawda wtedy bez specjalnego pełnomocnika (niedawno jeszcze z z Ruchu Palikota teraz z PO ) u przyjaciół w stolicy w sprawie metropolii przez minione 5 lat jakoś nic nie załatwił. Teraz załatwi? Ludzie , nie dajcie się zwariować jakimiś niepotrzebnymi konsultacjami chyba , że znowu wierzycie w obietnice.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści