Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo z kolorem Arkad? Radny dostał odpowiedź
03.12.2015 | 08:51

Co z kolorem Arkad? Radny dostał odpowiedź

Zdaniem Rafała Bruskiego, mieszkańcy nie powinni wyrażać braku akceptacji dla koloru budynku.

Na zdjęciu: Budynek galerii handlowej budzi emocje bydgoszczan.

Fot. ST

Od 13 listopada bydgoszczanie mogą robić zakupy w nowej  galerii handlowej. Nie wszystkim jednak przypadł do gustu wygląd budynku, na co w środę odpowiedział prezydent Rafał Bruski.

Krótko przed otwarciem centrum handlowego 76 mieszkańców bloków przy ul. Wojska Polskiego 3, 3A i 5 skierowało do prezydenta pismo, w którym wyraziło brak akceptacji dla koloru elewacji wschodniej części budynku. Interpelację w tej sprawie złożył także radny PiS, Jarosław Wenderlich, który w środę otrzymał od Rafała Bruskiego odpowiedź. Jak zaznacza prezydent, odległość między galerią a zgłoszonymi budynkami mieszkalnymi wynosi 90 metrów, a pismo bydgoszczan było skierowane w momencie, gdy elewacja nie miała jeszcze ostatecznego wyglądu, który teraz jest utrzymany w tonacji żółci i zieleni.

Bruski podkreślił również, że nie istnieją przepisy prawne, które zakazywałyby realizacji inwestycji z powodu dyskomfortu właściciela sąsiedniej nieruchomości, a obywatele nie mają indywidualnego prawa do domagania się, aby pobliski budynek uwzględniał ich upodobania estetyczne. Jako że temat budzi wiele kontrowersji, zorganizowano jednak spotkanie inwestora, autora projektu, plastyka miejskiego oraz przedstawicieli WAB. Zdecydowano, że elewacja zostanie nieco zmieniona, a prace – z uwagi na warunki pogodowe – rozpoczną się w przyszłym roku.


Powiązane treści