Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z zagospodarowaniem terenu przy ul. Witosa i Wąskotorowej w Koronowie? Burmistrz mówi o planach

Dodano: 18.07.2023 | 11:23

Na zdjęciu: Burmistrz ma plan jak zagospodarować ten teren

Fot. IN

Gmina Koronowo myśli o zagospodarowaniu terenu przy ul. Witosa i Wąskotorowej. Co konkretnie miałoby tam powstać? Zapytaliśmy o to burmistrza.

Niechlubnym widokiem jest teren miasteczka komunikacyjnego przy ul. Witosa – a bardziej to co z niego zostało. Obiekt został oddany do użytku w 1994 roku. Później jego stan zaczął się pogarszać. W 2013 roku nastąpiło otwarcie nowego miasteczka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie, które służy do dzisiaj. Tam odbywają się m.in. turnieje BRD. Inne tereny położone przy ul. Witosa też nie wyglądają najlepiej. Są nadgryzione zębem czasu stragany, teren nie jest utwardzony, po targowisku często fruwają worki.

Dlatego władze Koronowa postanowiły zadbać o ten teren. – Koncepcja będąca przedmiotem dokumentacji projektowej obejmującej wskazany obszar jest obecnie na etapie opracowywania – mówi burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Założenia jej są wstępnym zamysłem mającym na celu stworzenie spójnej wizji zagospodarowania terenu pod względem infrastruktury i estetyki, lecz zgodnie z uchwalonym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Wąskotorowa”. Powyższe założenia obejmują budowę targowiska miejskiego, strefy dla młodzieży oraz terenów zielonych – dodaje włodarz.

Jednocześnie Patryk Mikołajewski zaznacza, że prace budowlane rozpoczną się po uzyskaniu zgody właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej, a koszty inwestycji będą znane po otrzymaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w kolejnym roku budżetowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments