[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
1

Co za emocje w derbach! 7 goli i wielki powrót Zawiszy!

Dodano: 12.11.2022 | 15:26

Na zdjęciu: Patryk Urbański zdobył w Solcu Kujawski bramkę.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz wygrali w sobotnim meczu III ligi z Unią Solec Kujawski 4:3. Do przerwy nastroje były jednak zgoła inne, bo to beniaminek prowadził trzema bramkami.

W ostatnich tygodniach Zawisza spisuje się nieco słabiej niż w pierwszej fazie rozgrywek, więc mecz ze znajdującą się w strefie spadkowej Unią Solec Kujawski wydawał się dobrą okazją do zwycięstwa. Pierwsza połowa ułożyła się jednak katastrofalnie dla bydgoszczan. Unia nie tylko przeważała, ale też udokumentowała dobrą grę aż trzema bramkami – w 30 minucie gola strzelił Masato Hayashi, w 34 – Maciej Słupecki z rzutu karnego po faulu na Sebastianie Packu oraz w 45 – Oleksandr Horvat.

W przerwie trener Piotr Kołc zdecydował się na aż trzy zmiany (Wędzelewski, Dahms i Rugowski za Mielcarka, Falciano i Żelazo). Musiał też użyć w szatni kilku motywujących słów, bo po zmianie stron jego podopieczni wzięli się za odrabianie strat. W 60 minucie sygnał dał Maciej Koziara, zdobywając bramkę na 1:3, a już pięć minut później Piotr Okuniewicz strzelił gola kontaktowego

W 72. minucie było już 3:3 – wyrównał strzałem z rzutu karnego Patryk Urbański. Na trzy minuty przed końcem Korneliusz Sochań ustalił wynik spotkania na 4:3 dla Zawiszy.

Po tym zwycięstwie bydgoszczanie zajmują siódme miejsce w tabeli. Przede wszystkim jednak dzięki dobrej drugiej połowie zdołali zatrzeć fatalne wrażenie z pierwszej części meczu. A Unia, mimo że prowadziła 3:0, to finalnie i tak zostaje z niczym i nie udało się jej opuścić strefy spadkowej.

Za tydzień Zawisza podejmie Sokoła Kleczew, a Unia Solec Kujawski pojedzie do Janikowa.