Bydgoszcz
-17C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -17 • L -17
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaCo zrobić, aby głosować poza miejscem zameldowania? Dziś ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców
Wybory2018_SG (4)
23.06.2020 | 11:36

Co zrobić, aby głosować poza miejscem zameldowania? Dziś ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców

Na zdjęciu: W niedzielę Polacy zagłosują w wyborach prezydenckich.

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielę odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Obywatele, którzy nie mogą zagłosować w swoim obwodzie głosowania, wciąż mają możliwość złożenia wniosków umożliwiających głosowanie w innych miejscach.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w urzędzie miasta, w którym wyborca jest ujęty w spisie wyborców. Można to zrobić najpóźniej do piątku, 26 czerwca. Wniosek można złożyć także bez wychodzenia z domu za pośrednictwem platformy ePUAP. Zaświadczenia wydaje Referat Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Przyrzecze 7-13 (pok. 104) oraz Biuro Meldunkowe przy ul. Gierczak 6 (Fordon) w godzinach pracy urzędu (pn, śr, czw: 8-16, wt: 8-18, pt: 8-14).

Wtorek jest ostatnim dniem na dopisanie się do spisu wyborców. To rozwiązanie dla tych, którzy nie są zameldowani na osiedlu, na którym obecnie mieszkają. Wniosek także można złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP lub w Referacie Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Przyrzecze 7- 13 (pok. 101).

Wybory prezydenckie odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Głosować będzie można między godz. 7:00 a 21:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści