Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 19 • L 18
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICo zrobić z choinką po świętach?
19.01.2021 | 12:49

Co zrobić z choinką po świętach?

Na zdjęciu: Połowa stycznia to czas, gdy wiele osób zastanawia się, co zrobić z bożonarodzeniową choinką.

Fot. freeimages

Minął już niemal miesiąc od świąt Bożego Narodzenia, więc choinki powoli znikają z mieszkań i domów. Co z nimi zrobić?

Choinka bez doniczki z ziemią
Jeśli choinka nie znajduje się w doniczce z ziemią, można ją wrzucić do brązowego pomnika na odpady biodegradowalne. Gdy jest za duże – można je pozostawić przy wiacie śmietnikowej. Następnie z choinek pozostawionych w ten sposób powstanie ekologiczny kompost. Mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wystawić drzewko bez korzeni w terminie wywozu odpadów biodegradowalnych..

Drzewko bez doniczki można też zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  przy ul.  Jasinieckiej 7a i Inwalidów 15 (od poniedziałku do soboty w godz. 8-20). PSZOK przy ul. Ołowianej jest nieczynny do 20 stycznia. Należy przedstawić rachunek za dokonywanie opłat. Dodatkowo wszystkie choinki odbierane będą także w terminie odbioru odpadów wielkogabarytowych.

Choinka w doniczce
Drzewko można wiosną – najlepiej od kwietnia do maja – przesadzić z doniczki do ogrodu. Choinkę można też wykorzystać do ochrony innych roślin. Gałązki, jeśli posiadają jeszcze igły, można oddzielić od pnia i użyć jako osłon przeciwmrozowych dla bylin, roślin cebulowych czy niskich krzewinek, zaś mniejsze, zdrewniałe fragmenty (jak również igły) – ułożyć w pryzmach kompostowych. Jeśli kompost jest dość jednorodny i powstał z roślin iglastych, można stosować go jako ściółkę lub nawóz dla roślin kwasolubnych.

Sztuczne choinki
Jeśli z końcem okresu świątecznego chcemy pozbyć się sztucznej choinki, mamy dwie możliwości. Możemy zawieść ją do PSZOK lub wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści