Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCoraz bliżej debiutu szczypiornistek BKS-u Bydgoszcz. Przed nimi ostatni etap przygotowań
08.07.2016 | 11:23

Coraz bliżej debiutu szczypiornistek BKS-u Bydgoszcz. Przed nimi ostatni etap przygotowań

Zespół liczy obecnie 22 zawodniczki, głównie studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Na zdjęciu: Małgorzata Szopińska, szefowa sekcji piłki ręcznej w BKS-ie Bydgoszcz (trzecia od lewej), wspólnie z zawodniczkami, które będą reprezentowały klub w rozgrywkach II ligi.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Pochodzący ze Świekatowa Jarosław Brzoskowski poprowadzi w sezonie 2016/2017 piłkarki ręczne Budowlanego Klubu Sportowego. Bydgoska drużyna pierwszy mecz w II lidze rozegra jesienią.

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarki ręczne BKS Bydgoszcz zaprezentowane. Jesienią zagrają w II lidze

W grupie północnej drugiej ligi wystąpi łącznie dziewięć ekip. Rywalkami bydgoszczanek będą zespoły z Lubicza, Wąbrzeźna, Brodnicy, Czerska, a także Giżycka, Łomży oraz Białegostoku. Inauguracja rozgrywek planowana jest na październik, szczegółowy terminarz ma być znany w późniejszym terminie.

Zespół BKS-u składa się obecnie z 22 zawodniczek, które przeszły już weryfikację i testy kwalifikacyjne do drużyny seniorek. – Skład oparty jest o zawodniczki Sokoła Bydgoszcz, MLKS-u Milenium Świekatowo, a także piłkarki ręczne z Osięcin, Kęsowa, Strzelna i Radziejowa – wylicza Małgorzata Szopińska, kierownik sekcji w klubie.

Ekipę Budowlanego Klubu Sportowego w nadchodzących rozgrywkach poprowadzi inna postać związana z Milenium Świekatowo – trener Jarosław Brzoskowski. – Ma na koncie wiele lat pracy i sukcesów z zespołami młodzieżowymi – rekomenduje Brzoskowskiego Małgorzata Szopińska. – Teraz jego zadaniem będzie poukładać zespół złożony z seniorek.

Aktualnie zespół ma przerwę wakacyjną, a do treningów wróci na początku sierpnia. Od 13 do 22 sierpnia piłkarki ręczne BKS-u wyjadą do Szczecinka na obóz przygotowawczy.


Powiązane treści