Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaCyrk ze zwierzętami ma przyjechać do Bydgoszczy. Co z zakazem ratusza?
02.03.2016 | 16:05

Cyrk ze zwierzętami ma przyjechać do Bydgoszczy. Co z zakazem ratusza?

Cyrkowe miasteczko ma zostać rozłożone na terenie należącym do prywatnego właściela.

Na zdjęciu: W cyrku mają pojawić się m.in. wielbłądy.

Fot. wolny dostęp

W najbliższy weekend do Bydgoszczy ma przyjechać Cyrk Zalewski, który w programie występów ma pokazy z udziałem zwierząt takich jak m.in. lwy, wielbłądy i tygrysy bengalskie. Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Bydgoszczy, takie cyrki nie powinny pojawiać się w mieście. Czy pokazy się odbędą?

Cyrkowe miasteczko ma zostać rozłożone przy ul. Jana Pawła II,  obok Centrum Handlowego Glinki. Jest to teren prywatny, więc w tym przypadku nie obowiązuje wprowadzony przez Prezydenta Bydgoszczy zakaz udostępniania powierzchni dla cyrków ze zwierzętami. Podpisane przez Rafała Bruskiego zarządzenie dotyczy jedynie gruntów miejskich i zarządzanych przez miasto Bydgoszcz. [WIĘCEJ O ZAKAZIE PRZECZYTASZ TUTAJ] 

Głos w tej sprawie zabrał Radny Miasta Bydgoszczy Jakub Mikołajczak, który jest przeciwny wykorzystywaniu zwierząt w cyrku.  Radny napisał list do Prezesa Carrefour Polska w sprawie wynajęcia powierzchni Centrum Handlowego Glinki dla Cyrku Zalewski. W dokumencie nawiązuje on do zarządzenia Prezydenta Bydgoszczy i nie kryje swojego niezadowolenia. – Zdumiewa mnie fakt, że poważny podmiot gospodarczy, za jaki zawsze uważałem firmę Carrefour, wydaje decyzje stojące w jawnej sprzeczności z wolą lokalnych władz, a co gorsza przyczynia się w ten sposób do moralnie wątpliwego, a w moim odczuciu haniebnego, procederu wykorzystywania zwierząt – pisze Mikołajczak.

Radny prosi prezesa o zmianę swojej decyzji. – Jestem jednocześnie przekonany, że dzięki wycofaniu decyzji o udostępnieniu terenu na potrzeby cyrku firma Carrefour zyska w oczach mieszkańców Bydgoszczy i będzie postrzegana jako społecznie odpowiedzialna, a Pan Prezes zyska osobistą moralną satysfakcję – kończy swój list Mikołajczak.

Pierwszy występ Cyrku Zalewskiego zaplanowany jest na 5 marca na godz. 14:00. Czy pokazy się odbędą? To okaże się już niebawem.


Powiązane treści