Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleCysterna runęła do rowu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia! [WIDEO Z MONITORINGU]
wypadek cysterny Samszyce
12.03.2019 | 16:38

Cysterna runęła do rowu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia! [WIDEO Z MONITORINGU]

Policjanci proszą o kontakt świadków zdarzenia, którzy pomogą zidentyfikować pojazd lub kierującą nim osobę.

Na zdjęciu: W wyniku zdarzenia cysterna wywróciła się. Przez kilkanaście godzin trwała operacja przepompowywania paliwa i wyciągania pojazdu z przydrożnego rowu.

Fot. KPP Radziejów

Policjanci z Radziejowa dotarli do nagrania z monitoringu, który zarejestrował groźne zdarzenie w miejscowości Samszyce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 oraz drogi wojewódzkiej nr 267. W minioną sobotę w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę samochodu osobowego do rowu wpadła cysterna wypełniona paliwem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Jak relacjonują policjanci, zdarzenie miało miejsce przed godziną dziesiątą. Jadący w stronę Włocławka tir chciał uniknąć zderzenia z osobówką, która przecinała drogę krajową nr 62 od strony Piotrkowa Kujawskiego. Kierowca ciężarówki zjechał na pobocze, ale nie zdołał utrzymać pojazdu na drodze. Cysterna wpadła do rowu, przewracając się na bok. Doszło do jej rozszczelnienia. W środku znajdowało się aż 30 tysięcy litrów paliwa. Dlatego też, w związku z zagrożeniem wybuchem, konieczna była ewakuacja osiemnastu mieszkańców sąsiednich domów oraz pobliskiej stacji paliw. Kierowcy samochodu ciężarowego na szczęście nic się nie stało. Droga przez kilkanaście godzin była zablokowana.

Policjanci od początku poszukiwali kierowcy samochodu osobowego, który przyczynił się do zdarzenia. Nowe światło na sprawę rzuciło nagranie monitoringu z pobliskiego punktu skupu zboża, które prezentujemy poniżej. Widać na nim, że kierowca – prawdopodobnie opla astry II – nie zastosował się do znaku STOP znajdującego się na dojeździe do skrzyżowania, wjechał na nie, przecinając tor jazdy cysterny. Następnie – już za skrzyżowaniem – zjechał na pobocze. Po kilkudziesięciu sekundach w kadrze pojawiają się dwie osoby podróżujące samochodem. Po kolejnych dwóch minutach wsiadają jednak do pojazdu, zawracają i odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

Dlatego też radziejowscy funkcjonariusze proszą o pomoc wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy. Świadkowie mogą zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie pod numerami telefonów (54) 231-84-00 oraz (54) 231-84-58.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści