Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaCzas Bydgoszczy ma nowe biuro. I przedstawił liderów list w kolejnych okręgach
Stanisław Mrówka, Seweryn Stadnicki, Ewa Dopierała_ liderzy list w okręgach_ Czas Bydgoszczy_ SF
01.10.2018 | 00:24

Czas Bydgoszczy ma nowe biuro. I przedstawił liderów list w kolejnych okręgach

Podczas konferencji i spotkania z mieszkańcami Marcin Sypniewski przedstawił główne cele swojej prezydentury.

Na zdjęciu: Od lewej: Stanisław Mrówka, Seweryn Stadnicki i Ewa Dopierała. To liderzy list Czasu Bydgoszczy w trzech okręgach, których zaprezentowano podczas niedzielnej konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Czas Bydgoszczy ma nowe biuro. Mieści się ono przy ul. Okrzei 2 na Błoniu, a kandydat na prezydenta miasta w mocnych słowach odniósł się do konwencji PiS w Filharmonii Pomorskiej.

To widowisko, które miało miejsce w Filharmonii i przed nią pokazuje, jak będzie wyglądała Bydgoszcz, gdy zwycięży Rafał Bruski lub Tomasz Latos. To będzie miasto podzielone, w którym będzie wieczna kłótnia, wojna i protesty. Politycy z Warszawy wpadną do nas po drodze do Torunia. Nikt nam z Warszawy nie mówił, kto ma być na listach, czy w programie – mówi Marcin Sypniewski. Przypomina, że Czas Bydgoszczy jest jedynym ruchem w pełni miejskim.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej Czas Bydgoszczy zaprezentował kolejnych trzech liderów w okręgach w wyborach samorządowych. To Ewa Dopierała (kandyduje w okręgu nr 1), Seweryn Stadnicki (okręg nr 4) i Stanisław Mrówka (okręg 6). – Startuję oddolnie – mówi Mrówka, który działa w radzie osiedla Wyżyny. Jak deklaruje, ważne dla niego będą także Łęgnowo, Łęgnowo Wieś i Zimne Wody. – O tych ludziach zapomniano, ja od przyszłego tygodnia do nich pojadę, chodzi o to, by poczuli się bydgoszczanami – deklaruje.  W sumie o mandat radnego z list Czasu Bydgoszczy powalczą 44 osoby. Zapowiadają, że ich celem będzie postawienie na zrównoważony rozwój w mieście, czy budowa parkingów.

Ponadto Sypniewski chce zorganizować debaty w poszczególnych okręgach z udziałem wszystkich kandydatów.- Skierujemy zaproszenia do wszystkich sztabów. Mieszkańcy dzielnic powinni od kandydatów usłyszeć, co oni deklarują, a nie podejmowali decyzji na podstawie billboardów – podkreśla Sypniewski.

Sypniewski wcześniej mówił o głównych celach swojej prezydentury. Po raz kolejny zapewnił, że wypowie wojnę wandalom i chuliganom, co jest ważne na takich osiedlach, jak Błonie. – Miasto przymyka oczy na takie awantury – dodawał, zadeklarował też że skróci kolejki do lekarzy i wie, jak to zrobić. – W całym kraju, około jedna trzecia pacjentów nie stawia się na umówione wizyty – podkreślał i zadeklarował utworzenie miejskiego call center, które będzie potwierdzało takie wizyty. Padła także deklaracja budowy darmowych parkingów na terenach szpitali dla osób, które tam parkują i odwiedzają najbliższych.


Powiązane treści