Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -1 • L -3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONCzas dla najlepszych freestylerów. Najpierw Olkusz, potem Bydgoszcz
Daniel Mikołajek
21.10.2016 | 15:05

Czas dla najlepszych freestylerów. Najpierw Olkusz, potem Bydgoszcz

Za niespełna miesiąc odbędą się mistrzostwa Polski we freestyle footballu.

Na zdjęciu: Daniel Mikołajek, jeden z najlepszych specjalistów od freestyle footballu na świecie.

Fot. PFFA

Już 19 listopada do Olkusz zjadą najlepsi polscy magicy futbolowi, którzy powalczą o miano freestylera roku. Polacy, którzy znajdują się w ścisłej światowej czołówce tej widowiskowej dyscypliny,za kilka miesięcy ponownie pojawią się również w Bydgoszczy.

Tegoroczne mistrzostwa Polski odbędą się w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu – finały przewidziano na sobotę, 19 listopada od godziny 16:00. Tytułu wywalczonego przed rokiem będzie bronił Jaromir „JRK” Poprawa, który okazał się kilkanaście miesięcy temu lepszy od ponad trzydziestu rywali. – Jaromir już zapowiedział, że zamierza bronić tytułu. Zadanie będzie miał jednak utrudnione, bowiem dzięki wygranej w mistrzostwach zawodnicy zdobywają ważne punkty do światowego rankingu freestylerów decydujące o udziale w mistrzostwach świata i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami globu – mówi Tomasz Lebiocki, szef Polskiej Federacji Freestyle Football.

Freestyle football to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina polegająca na wykonywaniu widowiskowych trików z piłką przy nodze. Ewolucje można wykonywać właściwie w każdej pozycji – stojąc, leżąc czy skacząc. – Ogranicza ich tylko własna wyobraźnia – dodaje Lebiocki. Z roku na rok freestyle football zdobywali coraz szersze grono fanów, wzrasta również liczba zawodników. Część z nich to już eksportowe gwiazdy dyscypliny – Michał Rycaj i Szymon Skalski to byli mistrzowie świata, Daniel Mikołajek (na zdjęciu powyżej) i Łukasz Chwieduk – eks-mistrzowie Europy.

Ważnym punktem na freestyle’owej mapie Polski jest także Bydgoszcz. Od 2011 roku w mieście nad Brdą odbywa się międzynarodowy turniej gwiazd Focus on Freestyle. W sobotę jego organizatorzy ogłoszą termin kolejnej, piątej już edycji, która pod patronatem PFFF odbędzie się w przyszłym roku.


Powiązane treści