Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czas pożegnań w Pałacu Bydgoszcz. Trzy zawodniczki odchodzą z klubu

Dodano: 31.05.2023 | 12:54

Na zdjęciu: Kinga Różyńska to jedna z zawodniczek, której w przyszłym sezonie nie zobaczymy już w barwach bydgoskiego Pałacu.

Fot. Archiwum

Ciąg dalszy kadrowych roszad w siatkarskim Pałacu Bydgoszcz. Z klubem pożegnały się kolejne trzy zawodniczki – wszystkie grające na pozycji środkowej.

Jedno jest pewne – w nowym sezonie skład ósmego zespołu minionego sezonu Tauron Ligi zostanie mocno zmieniony. Już wcześniej informowaliśmy, że wygasł kontrakt atakującej Anneclaire Ter Brugge i nie zostanie przedłużony, bogatą karierę zakończyła rozgrywająca Magdalena Mazurek, która zostanie w klubie w roli menedżera i zastąpi w tej roli Ewę Kowalkowską. W tygodniu informowaliśmy, że doświadczona przyjmująca Ewelina Żurowska podjęła decyzję o zawieszeniu kariery i nie zobaczymy jej w sezonie 2023/2024 na siatkarskich parkietach.

W Pałacu przyszedł ciąg dalszy zmian. Tym razem z klubem pożegnały trzy środkowe: Kamila Kobus oraz grające w podstawowej szóstce Anna Lewandowska i Kinga Różyńska. Ta ostania w Bydgoszczy spędziła sześć lat, Kobus była siatkarką Pałacu przez dwa lata, przy czym była wypożyczona do Radomki Radom, zaś Lewandowska w klubie z grodu nad Brdą grała w minionym sezonie. Wszystkie podziękowały za wsparcie kibicom i przedstawicielom klubu.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie trenerem drużyny (wśród kandydatów na to stanowisko wymieniany jest dotychczasowy szkoleniowiec Jakub Tęcza, który w trakcie rozgrywek zastąpił Mirosława Zawieracza), niebawem mają być znane także nowe zawodniczki w składzie. Wiadomo, że umowy na sezon 2023/2024 z klubem mają rozgrywająca Paulina Bałdyga, przyjmująca Pola Nowakowska oraz grające na pozycji libero Aleksandra Justka i Agata Witkowska.

0 0 votes
Article Rating
Czas pożegnań w Pałacu Bydgoszcz. Trzy zawodniczki odchodzą z klubu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments