Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCzesław Michniewicz powołał reprezentację na zgrupowanie w Bydgoszczy. Wybrał dwóch wychowanków Zawiszy
17.05.2018 | 16:50

Czesław Michniewicz powołał reprezentację na zgrupowanie w Bydgoszczy. Wybrał dwóch wychowanków Zawiszy

Czesław Michniewicz wybrał zawodników na zgrupowanie reprezentacji do lat 21.

Na zdjęciu: Zgrupowanie odbędzie się na obiektach Zawiszy.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz wybrał piłkarzy, którzy przyjadą na zgrupowanie w Bydgoszczy. W tym gronie jest dwóch byłych zawodników Zawiszy Bydgoszcz.

Michniewicz w pierwszej kolejności wskazał zawodników z klubów  zagranicznych – Kamila Miazka i Marcela Lizaka. W środę uzupełnił listę o piłkarzy występujących w polskich klubach. Z tego grona bydgoscy kibice najlepiej kojarzą Huberta Adamczyka, który w wieku 16 lat odszedł z Zawiszy do Chelsea Londyn, a obecnie gra w Olimpii Grudziądz oraz Jakuba Łukowskiego, wychowanka Zawiszy, który w niebiesko-czarnej koszulce grał w Ekstraklasie i I lidze, zaś teraz jest zawodnikiem Wisły Płock.

Zgrupowanie w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 21-23 maja. Na obiektach Zawiszy spotkają się zawodnicy z reprezentacji do lat 20 i do lat 21. Wcześniej niż Michniewicz powołania wysłał  Jacek Magiera.

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21 w Bydgoszczy:
Adam Ryczkowski (Chojniczanka Chojnice), Dominik Jończy (Chojniczanka Chojnice), Marcel Lizak (Girona FC), Jakub Serafin (Lech Poznań), Kamil Miazek (Leeds United), Adrian Klimczak (Olimpia Grudziądz), Hubert Adamczyk (Olimpia Grudziądz), Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko Biała), Dawid Błanik (Pogoń Szczecin),  Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin),  Jakub Łobojko (Raków Częstochowa), Adam Radwański (Raków Częstochowa), Wiktor Biedrzycki (Stomil Olsztyn), Artur Siemaszko (Stomil Olsztyn), Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław), Konrad Poprawa (Śląsk Wrocław), Daniel Łuczak (Śląsk Wrocław), Robert Janicki (Warta Poznań), Mateusz Spychała (Wigry Suwałki), Mateusz Żyro (Wigry Suwałki), Patryk Klimala (Wigry Suwałki), Jakub Łukowski (Wisła Płock), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Dominik Kalinowski (Znicz Pruszków)


Powiązane treści