Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleCzłonkowie inowrocławskiej szajki w rękach policji. Ich specjalnością były kradzieże i włamania
21.05.2021 | 09:50

Członkowie inowrocławskiej szajki w rękach policji. Ich specjalnością były kradzieże i włamania

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. Szymon Fiałkowski

Inowrocławscy kryminalni zakończyli obszerną sprawę dotyczącą sześciu osób, które popełniły szereg przestępstw na terenie miasta. Działając w różnych składach osobowych dopuścili się łącznie dwudziestu przestępstw polegających na kradzieżach, włamaniach, przywłaszczeniach, paserce oraz uszkodzeniu mienia. Grozi im od 5 do 10 lat więzienia, a niektórym nawet więcej, ponieważ działali w warunkach recydywy.

Policja z Inowrocławia od ubiegłego roku zajmowała się sprawami licznych kradzieży i włamań do różnych obiektów. Złodzieje przywłaszczali z nich wszelkie cenne przedmioty, a także artykuły spożywcze. – Prowadzone przez kryminalnych poszczególne sprawy dały podstawę do połączenia ich w jedno obszerne postępowanie. Stało się tak dlatego, ponieważ policjanci ustalili sześcioosobową grupę, która dokonywała tych przestępstw. Kryminalni zebrali dowody na to, że sprawcy w wieku od 22 do 46 lat poszczególne przestępstwa dokonywali w różnych konfiguracjach osobowych – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.
Mundurowi z Inowrocławia zatrzymali członków przestępczej szajki. Jak ustalono, w okresie od lipca do października 2020 roku dokonali oni łącznie 20 przestępstw. – Jeden z mężczyzn (24-latek) ma ich najwięcej na koncie, bo aż 19 przestępstw. Został on zatrzymany na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego jeszcze w październiku ubiegłego roku i tymczasowo aresztowany. Pozostałe osoby działały głównie w parze z nim. Katalog przestępstw, których się dopuścili to: włamania do obiektów, samochodów, kradzieże sklepowe, przywłaszczenie, a nawet kradzież rozbójnicza i paserstwo – wylicza asp. szt. Drobniecka.

Pięciu pozostałych rozliczonych do spraw mężczyzn nie miało jeszcze zastosowanych środków zapobiegawczych i przebywają na wolności. Niebawem może się to jednak zmienić, bo policjanci skończyli właśnie postępowanie aktem oskarżenia wobec wszystkich sześciu. Kierują zatem, za pośrednictwem prokuratury, sprawę do sądu. Kara z jaką muszą się liczyć podejrzani to od 5 do 10 lat więzienia. Z uwagi na to, że 24-letni mężczyzna to recydywista, sąd może znacznie zaostrzyć mu wyrok odsiadki. W podobnej sytuacji jest 46-latek, który usłyszał zarzut paserstwa w warunkach recydywy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści