Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICzłowiek, ludzie – tematem kolejnego konkursu fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”
17.07.2017 | 17:56

Człowiek, ludzie – tematem kolejnego konkursu fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”

Gdy Wyczółkowski rysował człowieka, ważnym był dla niego tylko człowiek i nic poza nim...

Na zdjęciu: Postać kobiety.

Fot. Stanisław Gazda

Startuje kolejna XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu będą ludzie.

W twórczości Leona Wyczółkowskiego tytułowi ludzie to przyjaciele, osoby, które spotykał na swej drodze, ale również te, których nie miał przyjemności poznać osobiście. Artysta zajmował się człowiekiem, jako samodzielnie występującym, ale bezimiennym studium, tworząc typy ludowe, układając postaci w grupy, tworząc sceny rodzajowe. Gdy Wyczółkowski rysował człowieka, ważnym był dla niego tylko człowiek i nic poza nim. Krajobraz ograniczał się do kilku ledwie zaznaczonych linii.

Prace można nadsyłać do 30 listopada 2017 roku. Konkurs jest przeznaczony dla fotografików amatorów. W konkursie brak ograniczeń wiekowych, przy czym uczestnicy będą oceniani w dwóch grupach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 lat. Tematyka zdjęć musi być związana z tytułem konkursu, czyli z twórczością Leona Wyczółkowskiego. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Muzeum.

Komplet materiałów należy przesyłać w terminie do 30 listopada 2017 r. drogą pocztową na adres: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy ul. Gdańska 4, 85-006 Bydgoszcz z dopiskiem: Konkurs.

Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody.


Powiązane treści