Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 7 • L 6
9C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCzołowi lekkoatleci uczczą legendę. Dzisiaj Memoriał Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy
Konrad Bukowiecki, Marcin Lewandowski, Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot, Paweł Fajdek - SF
12.06.2019 | 10:27

Czołowi lekkoatleci uczczą legendę. Dzisiaj Memoriał Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy

Początek zmagań lekkoatletów na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 o godzinie 17:00.

Na zdjęciu: We wtorkowej konferencji prasowej w City Hotelu udział wzięli (od lewej): kulomiot Konrad Bukowiecki, Marcin Lewandowski (bieg na 800 metrów), Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 m), Adam Kszczot (bieg na 800 m) i młociarz Paweł Fajdek.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wczoraj na Wyspie Młyńskiej odbył się konkurs skoku o tyczce, który rozpoczął rywalizację w pierwszym Memoriale im. Ireny Szewińskiej. Dzisiaj na stadionie Zawiszy dalszy ciąg zmagań najlepszych lekkoatletów.

– Jeszcze rok temu Irena Szewińska była z nami. Dzięki niej mieliśmy wiele imprez lekkoatletycznych w mieście i regionie, chcemy tymi zawodami uczcić jej pamięć – mówi organizator zmagań, szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Najlepsi lekkoatleci na początku spotkania z mediami wspomnieli wybitną postać polskiej lekkiej atletyki. – Wywołała wiele pozytywnych emocji, promowała polską lekką atletykę w Europie i na świecie. Gdy przed rokiem wygrałam bieg w Bydgoszczy, powiedziała mi, że cieszy się, że ktoś w Polsce zaczął szybko biegać i że rywalizacja na dystansie 400 metrów idzie do przodu, a mam stąd ostatnie zdjęcie z panią Ireną – mówiła Justyna Święty-Ersetic. – Pamiętam ją uśmiechniętą, gratulującą sukcesów – dodawał kulomiot Konrad Bukowiecki, zaś młociarz Paweł Fajdek wspomniał, że Irena Szewińska wręczała mu medal podczas mistrzostw globu w Moskwie. – Niesamowicie nas wspierała, cieszyła się każdym naszym sukcesem, ona tym żyła – zaznaczał.

W Bydgoszczy ozdobą będzie rywalizacja chociażby w biegu na 800 metrów, gdzie zmierzą się Adam Kszczot z Marcinem Lewandowskim. – Dla mnie sezon przygotowawczy sezon przygotowawczy był zgoła inny, bo po raz pierwszy od jedenastu lat bez hali. Kilka dni temu biegłem na 600 m w czasie 1:15.44, także spodziewam się wybitnych wyników – nie ukrywał Kszczot. Dla Lewandowskiego będzie to szczególna okazja, bo wystartuje przed własną publicznością. – Na pewno damy z siebie wszystko – dodawał zawodnik Zawiszy, którego w czwartek czeka start w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo.

W sumie zmagania odbędą się w jedenastu konkurencjach, początek zmagań o 17:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści