Bydgoszcz
24C
Niebo głównie zachmurzone
44% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 25 • L 24
22C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleCzterech mężczyzn kradło paliwo z samochodów. Skusili się też na radio i katalizatory
ciężarówka_paliwo_bak_wolnydostęp
02.02.2020 | 21:45

Czterech mężczyzn kradło paliwo z samochodów. Skusili się też na radio i katalizatory

Na zdjęciu: Mężczyźni kradli paliwo z samochodowych zbiorników.

Fot. Archiwum

Policja złapała cztery osoby – w tym jednego 16-latka – podejrzane o szereg przestępstw, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie powiatu chełmińskiego. Funkcjonariusze odzyskali też znaczną część skradzionego mienia, które niebawem wróci do rąk właścicieli.

Czwórka mężczyzn w wieku od 16 do 31 lat specjalizowała się przede wszystkim w kradzieży paliwa z samochodowych zbiorników – łącznie przywłaszczyli oni prawie 100 litrów benzyny bądź oleju napędowego. Szajka kradła też katalizatory, a z jednego z pojazdów zabrała radio.

Mundurowi odzyskali już znaczną część skradzionego mienia, które niebawem powróci do rąk właścicieli. Policjanci zabezpieczyli także narzędzia, których sprawcy używali do dokonywania kradzieży. Cała czwórka złodziei usłyszała już zarzuty – w sześciu przypadkach kradzieży z włamaniem, natomiast w trzech – samej kradzieży. Ponadto, w sprawie 16-latka materiały zostały przekazane do rozpatrzenia przez sąd rodzinny. Wobec pozostałych trzech osób prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat za kratkami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści