Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 17 • L 15
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCzteroletnia dziewczynka została sama na placu zabaw. A pijana babcia poszła do domu
04.07.2017 | 14:22

Czteroletnia dziewczynka została sama na placu zabaw. A pijana babcia poszła do domu

59-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Na zdjęciu: Dziewczynka pozostała bez opieki.

Fot. wolny dostęp

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali nietrzeźwą babcię, która opiekowała się czteroletnią wnuczką. Kobieta zostawiła dziecko na placu zabaw i poszła do domu. Teraz grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. 

O kilkuletniej dziewczynce, która przebywa bez opieki na placu zabaw przy ul. Wrocławskiej został poinformowany dyżurny z bydgoskiego Błonia. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że sytuacja taka ma miejsce od dłuższego czasu. Na miejsce przyjechał patrol, który po rozmowie ze zgłaszającą osobą, podszedł do opisywanej dziewczynki.

Jak się okazało, czteroletnia dziewczynka przyszła na plac zabaw razem z babcią, która chwilę później gdzieś poszła. Dziecko pokazało, że babcia zostawiła torbę na zakupy. W środku znajdował się dokument tożsamości kobiety. Funkcjonariusze ustalili jej adres i pojechali go sprawdzić – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Okazało się, że przebywająca w mieszkaniu 59-latka była nietrzeźwa. Potwierdziło to wstępne badanie alkotestem. – Policjanci zatrzymali ją i przewieźli do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Zatrzymana była bardzo agresywna. Odmówiła poddaniu się badaniu na trzeźwość. Pobrano od niej krew do badań, a następnie przewieziono ją do policyjnego aresztu. Natomiast dziecko zostało oddane pod opiekę rodzicom – informuje podkom. Słomski.

Kobieta usłyszała zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści