Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICztery kradzieże w kilka dni. I jeden rozbój
07.05.2017 | 13:38

Cztery kradzieże w kilka dni. I jeden rozbój

Tych przestępstw dokonał tylko jeden mężczyzna.

Na zdjęciu: Mężczyzna najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Fot. mat. pras. KPP w Inowrocławiu

W majowy weekend 31-letni inowrocławianin nie próżnował pod względem liczby popełnianych przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Inowrocławianin czterokrotnie okradł sklepy z alkoholu, lecz za każdym razem wpadał w ręce pracowników ochrony. Inowrocławscy policjanci przedstawili mu za te czyny zarzuty, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.

Jednak mężczyzny nic to nie nauczyło.  W w środę (03.05.2017) około godz. 6.00 na jednej ze stacji paliw w Inowrocławiu dokonał rozboju. 31-latek, grożąc personelowi pobiciem, zażądał wydania papierosów i pieniędzy. Mężczyzna zabrał gotówkę oraz paczki z papierosami i uciekł.

Informacja o przestępstwie dotarła do policjantów, którzy wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z rozbojem. Sporządzono jego rysopis, który trafił do wszystkich patroli w mieście. Poszukiwania nie trwały długo.

Następnego dnia (04.05.2017) patrol zauważył opisywanego mężczyznę idącego ulicą. Na widok radiowozu, zaczął on uciekać i wbiegł do przypadkowego mieszkania przy ul. Poznańskiej. Próbował zabarykadować się w kuchni. Policjanci szybko obezwładnili go i zatrzymali – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu

Inowrocławianin usłyszał zarzut rozboju. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na miesiąc. 31-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści