7C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCzwarta porażka w czwartym meczu. Koszykarze Enea Astorii przegrali z Legią Warszawa
BYDGOSZCZ, 2020/09/13
KOSZYKÓWKA, ENERGA BASKET LIGA - 3 KOLEJKA
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ - KING SZCZECIN

COREY SANDERS, TOMISLAV GABRIĆ

17.09.2020 | 21:20

W Energa Basket Lidze rozpoczęła się czwarta kolejka spotkań.

Na zdjęciu: Corey Sanders i Tomislav Gabrić należeli do najskuteczniejszych zawodników Enea Astorii w starciu z Legią Warszawa.

Czwartej porażki w tym sezonie doznali koszykarze Enea Astorii. Zespół Artura Gronka przegrał w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa.

Po trzech porażkach we wcześniejszych meczach „Asta” w czwartek rozegrała czwarty ligowy pojedynek w tym sezonie. Rywalem była Legia Warszawa, która z kolei odniosła dwa zwycięstwa i doznała jednej porażki.

Bydgoski zespół w starciu w stolicy długo stawiał zacięty opór gospodarzom. W ofensywie kolejny raz liderem Enea Astorii był Corey Sanders, który w całym spotkaniu zdobył 23 punkty. To wreszcie po jego wsadzie i celnym rzucie z półdystansu w połowie trzeciej kwarty Astoria prowadziła jeszcze 54:51, a potem 57:51 po trójce Michała Krasuskiego. Potem jednak gra bydgoskiej drużyny stanęła. Legia zanotowała serię w trzeciej kwarcie 10:1, a potem kolejnych 9 punktów z rzędu.

Ostatecznie Legia wygrała 98:81, a bydgoski zespół o pierwszą wygraną w tym sezonie powalczy w przyszły czwartek (24 września) we własnej hali w starciu z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Początek pojedynku o 17:30.

ENERGA BASKET LIGA – SEZON 2020/2021 – FAZA ZASADNICZA – 4 KOLEJKA – 17.09.2020 R.
LEGIA WARSZAWA – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 98:81 (26:22, 22:23, 22:15, 28:21)

LEGIA: Sokołowski 19 (4×3, 6 as.), Bibbins 18 (2×3, 10 as.), Kulka 18 (1×3), Karolak 15 (3×3, 6 zb.), Watson 6 – Wyka 17 (1×3, 11 zb.), Konopatzki 3 (1×3), Didier-Urbaniak 2, Linowski, Kamiński, Kuźkow.

ENEA ASTORIA: Sanders 23 (1×3, 5 zb., 7 as.), Chyliński 13 (2×3, 5 zb.), Gabrić 13 (3×3, 8 zb.), Nizioł 11 (2×3, 5 zb.), Krasuski 5 (1×3) – Frąckiewicz 10 (13 zb., 5 f.), Nowakowski 4 (1×3), Dambrauskas 2, Aleksandrowicz.

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Michał Kuzia, Mateusz Skorek.
Komisarz Energa Basket Ligi: Jarosław Nowak.