Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 15 • L 10
18C
Pon
21C
Wt
22C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICzwarte w tym roku szkolenie z serii Resolute Support
DSCF0027
20.10.2017 | 16:14

Czwarte w tym roku szkolenie z serii Resolute Support

Na zdjęciu: W trakcie ćwiczenia.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad 250 żołnierzy przyjechało do Bydgoszczy, aby wspólnie pracować na sukces misji Resolute Support. Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) prowadzi aktualnie czwarte w 2017 roku szkolenie dla członków sojuszniczej misji w Afganistanie. Oficjalnego otwarcia dokonał generał brygady Ladislav Jung, Zastępca Dowódcy i Szef Sztabu JFTC.

W ramach szkolenia przez najbliższych kilka dni przyszli doradcy, a także żołnierze, którzy obejmą stanowiska sztabowe w Dowództwie Misji Resolute Support w Kabulu i w Dowództwie ds. Szkolenia, Doradztwa i Wsparcia „Zachód” w Heracie, zdobędą wiedzę niezbędną do podjęcia służby w Afganistanie. Szkolenie jest dobrym połączeniem teorii z praktyką. W pierwszej jego części uczestnicy zapoznają się zarówno z kluczowymi aspektami misji i rolami, które obejmą, jak i środowiskiem operacyjnym i sytuacją – polityczną, kulturalną i społeczną – w Afganistanie. Końcowa faza ćwiczenia będzie testem, w ramach którego teorię będzie trzeba przenieść na grunt praktyczny.

W trakcie całego szkolenia będą was wspierać eksperci. Są wśród nich osoby, które niedawno zakończyły misję w w Afganistanie, bądź przyjechały do nas bezpośrednio stamtąd. Współpraca z nimi jest kluczem do sukcesu waszego szkolenia – powiedział generał Jung witając przybyłych. -Poprzednicy szkolący swoich następców – to jest najbardziej efektywny sposób przekazywania wiedzy. Korzystajcie z tego wsparcia w jak największym zakresie.

Już w pierwszych dniach szkolenia uczestnicy otrzymali znaczącą porcję cennych informacji. Generał Salvatore Farina, Dowódca Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum (JFCBS), który zwrócił się do uczestników w nagranym wystąpieniu, przekazał wiele rekomendacji na czas pracy w Afganistanie. Zachęcał żołnierzy również do „podejścia wieloletniego” do misji, a co za tym idzie do planowania, które będzie wykraczało poza ramy czasowe ich służby.

Za pośrednictwem łącza video z uczestnikami przywitał się również generał broni Johann Langenegger, Szef Sztabu Misji Resolute Support. W swoim wystąpieniu zapoznał ich ze szczegółowymi danymi dotyczącymi sytuacji na miejscu, a także z aktualnym statusem misji. Na tym temacie, wraz z naciskiem na misję doradczą, skupił się też generał dywizji Charlie Herbert, Zastępca Doradcy w afgańskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Gen. Herbert odwiedził JFTC i osobiście podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem.

Stawiajcie sobie realistyczne cele. Nie myślcie, że uda wam się zmienić świat w kilka miesięcy – powiedział gen. Herbert zachęcając przyszłych doradców do tego, by skupili się na niewielkich obszarach i stopniowych postępach. – Udajecie się do Afganistanu w niezwykłym czasie – dodał.


Powiązane treści