Bydgoszcz
-15C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H -13 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICzwartek pod znakiem bardzo silnego wiatru. Wydano ostrzeżenie dla całego województwa!
pogoda bydgoszcz
11.03.2020 | 22:01

Czwartek pod znakiem bardzo silnego wiatru. Wydano ostrzeżenie dla całego województwa!

Na zdjęciu: Ostrzeżenie zostało wydane w środowy wieczór.

Fot. archiwum

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze.

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru. Zjawisko to wystąpi na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego – komunikat obejmuje powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, miasto Bydgoszcz, chełmiński, golubsko – dobrzyński, miasto Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, miasto Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, miasto Włocławek, włocławski i żniński.

Jak precyzuje dyżurny synoptyk Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni IMGW-PIB Krzysztof Woźniak, w czwartek, 12 marca od godziny 10:00 do 20:00 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z południowego zachodu i zachodu. Istnieje prawdopodobieństwo – wynoszące 30% – że lokalnie mogą wystąpić porywy nawet do 100 km/h.

Stopień zagrożenia meteorologicznego wynosi 1 (najniższy). Ze względu na dynamiczną sytuację meteorologiczną istnieje możliwość podwyższenia stopnia ostrzeżenia.

– podkreśla BCZK.

W związku z powyższym, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza o bezwzględne unikanie miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu. – Prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, a także o sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów – informuje dyżurny BCZK.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach należy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 52 585 98 88).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści