Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 6 • L 4
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKICzy 500 plus wlicza się do zdolności kredytowej?
31.03.2020 | 18:24

Czy 500 plus wlicza się do zdolności kredytowej?

Na zdjęciu: Świadczenie 500 plus stanowi pomoc dla wielu rodzin.

Fot. nadesłane

Na tak postawione pytanie, jak w tytule artykułu, odpowiemy – tak, 500 plus tu pomaga, ale pod pewnymi warunkami. Jakimi?

500 plus – niezwykle potrzebna pomoc

500 plus to świadczenie przełomowe, ponieważ jeszcze nigdy państwo polskie nie wypłacało takiej gotówki rodzinom z dziećmi. Była inna pomoc – mniejsza finansowo, ale też pod postacią różnych benefitów, lecz nie dorównywała ona poziomem wsparcia do tego, co zapewnia 500 plus. Na początku przeznaczona była dla rodzin z dwójką i więcej dzieci, obecnie trafia już na pierwsze dziecko, niezależnie od poziomu dochodów. Świadczenie to nie tylko poprawiło los wielu polskich rodzin, ale otworzyło też sporo innych możliwościach, także tych związanych z zaciąganiem kredytów i pożyczek.

500 plus pomaga wziąć kredyt, ale…

Jak napisaliśmy we wstępie, świadczenie 500 plus pomaga wziąć kredyt, ponieważ wlicza się do zdolności kredytowej wnioskującej o niego osoby, lecz należy pamiętać, że pomoc finansowa nie jest specjalnie duża. Wszystko oczywiście zależy od banku, ale pewne jest, że wsparcie dotyczy głównie kredytów gotówkowych, a nie hipotecznych.

Te pierwsze są nie tylko udzielane na mniejsze sumy, ale również na krótszy okres. Nie ma też obowiązku, by zdradzić, na jaki cel przeznaczymy pożyczone pieniądze. W przypadku kredytu hipotecznego mamy do czynienia z dużymi sumami nierzadko na całe życie – od 20 do 35 lat. Nie ma więc tu raczej mowy o tym, że bank wliczy 500 plus do zdolności kredytowej. Głównie dlatego, że to świadczenie socjalne jest niestałe – zależnie nie tylko od sytuacji politycznej, ale również koniunktury gospodarczej. Nie zapominajmy też o tym, że 500 plus ma termin ważności, to znaczy wypłacane jest do czasu, aż dziecko uzyska pełnoletność. To ograniczenie ma dla banku również bardzo duże znaczenie.

A jeśli nie bank to co?

Może się też zdarzyć, że oferty bankowe nie będą zbyt korzystne. Niby mamy zdolność kredytową, lecz warunki spłaty, między innymi comiesięczne raty, nie są zbyt zachęcające. W takiej sytuacji warto poznać propozycje instytucji pozabankowych. Może i nie są tak potężne, jak banki, a wielu ludzi podchodzi do nich z nieufnością, to często zdarza się, że zapewniają ciekawsze warunki.

Oczywiście, tak samo, jak w przypadku banków, mamy tu cały wiele różnych instytucji, więc żeby wybrać dobrze, powinniśmy przeanalizować, co mają do zaoferowania. Przeszukiwanie internetu, by “dokopać” się do wszystkich informacji, jest męczące i mało efektywne, dlatego też sporym ułatwieniem porównywarki pożyczek, jak ta, którą znajdziemy pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-500-plus/. Dzięki niej nie musimy tracić czasu na poszukiwanie ofert pożyczkodawców, ponieważ w jednym miejscu zebrane zostały najważniejsze dane na temat pożyczek oferowanych dla beneficjentów 500 plus.

Bez wątpienia świadczenie socjalne 500 plus to ogromna pomoc dla wielu polskich rodzin, ale też duża szansa na kredyt bądź pożyczkę. Nim jednak będziemy wnioskować o to kilkuletnie zobowiązanie, sprawdźmy dokładnie, co nam się najbardziej opłaca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści