Bydgoszcz
5C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 7 • L 4
5C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
2C
Wt
4C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCzy będzie osobny budżet obywatelski dla młodzieży i seniorów? Trwają konsultacje nowej edycji
budżet obywatelski bydgoszcz
10.01.2019 | 14:01

Czy będzie osobny budżet obywatelski dla młodzieży i seniorów? Trwają konsultacje nowej edycji

Na zdjęciu: Miasto realizuje corocznie od kilku do kilkunastu projektów w ramach BBO.

Fot. BB

Tradycyjnie wraz z początkiem roku miasto organizuje konsultacje społeczne w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy czekają na opinie, które mają pomoc w rozwoju tego rozwiązania.

WYNIKI BYDGOSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2018

Konsultacje ruszyły w czwartek, 10 stycznia. Urząd wykorzysta w nich takie narzędzia, jak spotkanie z mieszkańcami (odbędzie się ono 12 lutego w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ulicy Gdańskiej o godzinie 17:00; obowiązują zgłoszenia mailowe – budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl, lub telefonicznie pod nr 52-58-58-926), dialog z autorami zgłoszonych projektów, spotkanie z przedstawicielami rad osiedli oraz ankieta dla mieszkańców.


CZYTAJ TAKŻE: Rady osiedla zabiorą głos w sprawie utwardzania dróg gruntowych


W ankiecie mieszkańcy odpowiedzą na szereg pytań dotyczących m.in. projektów osiedlowych i ponadosiedlowych, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu, czy też roli rad osiedli w BBO. Ponadto, miasto chce również poznać opinie na temat tego, jakie zadania mają być realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w wydzielonej części skierowanej bezpośrednio do seniorów, jak również do młodzieży. Urzędnicy od kilku miesięcy pracują bowiem nad opracowaniem części programu dla tych dwóch grup społecznych.

Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Bydgoszczy lub wypełnić ankietę przez Internet za pomocą aplikacji na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo.


Powiązane treści