Bydgoszcz
17C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 16
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCzy bydgoski dworzec będzie „Dworcem Roku”? Trzeba zgłosić go do konkursu!
Dworzec PKP_SG (11)
13.09.2018 | 10:10

Czy bydgoski dworzec będzie „Dworcem Roku”? Trzeba zgłosić go do konkursu!

Na zdjęciu: Od Was zależeć będzie, czy bydgoski dworzec zdobędzie miano Dworca Roku.

Fot. Stanisław Gazda

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce, promocja transportu kolejowego, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promowanie nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów użyteczności publicznej.

Rozpoczynający się właśnie konkurs „Dworzec Roku”, organizowany wspólnie przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej pokazuje, że polska kolej jest otwarta na opinie pasażerów i chce dokładnie poznać ich zdanie. Zgłoszenia w ramach konkursu mogą przesyłać nie tylko podróżni korzystający z dworców, ale również przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych czy turystycznych oraz pracownicy i sympatycy kolei.

Uczestnicy konkursu muszą jedynie, korzystając z formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie: http://dworzecroku.pl/zgloszenie/ podać nazwę dworca który zgłaszają do konkursu, napisać dlaczego uważają, że ten właśnie dworzec powinien wziąć w nim udział oraz przesłać kilka zdjęć zgłaszanego dworca.

Terminy: 12 września – początek nadsyłania zgłoszeń; 3 października – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń; październik – weryfikacja zgłoszeń, wybór dworców do szczegółowej oceny, audyty;31 października – przedstawienie listy nominacji do nagrody jury i nagrody publiczności; listopad – głosowanie internetowe w plebiscycie publiczności i obrady jury konkursowego; grudzień – ogłoszenie wyników.


Powiązane treści