Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy bydgoszczanie wyprzedzają na przejściach dla pieszych? Na ulicy Szubińskiej sprawdzili to policjanci [WIDEO]

Dodano: 08.12.2019 | 18:21

Wyprzedzanie na pasach lub bezpośrednio przed nimi to jedno z najniebezpieczniejszych zachowań na drodze.

Na zdjęciu: Podczas czwartkowej akcji policjanci nałożyli na łamiących przepisy kierowców dziewięć mandatów. Jedną osobę pouczyli.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejną akcję z wykorzystaniem mobilnego centrum monitoringu przeprowadzili w mijającym tygodniu policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Na ulicy Szubińskiej sprawdzali, jak kierowcy zachowują się w rejonie przejść dla pieszych.

Mundurowi w miniony czwartek skupiali się zwłaszcza na sprawdzaniu, czy kierujący zwalniają oraz nie wyprzedzają na przejściach lub bezpośrednio przed nimi. Efekt – w trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili dziesięciu kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Dziewięć osób zostało za takie niebezpieczne zachowanie ukarane mandatami. Jedna została pouczona.

W namierzaniu łamiących przepisy kierowców policjantom ponownie pomogło mobilne centrum monitoringu. Schemat działania jest znany z podobnych wcześniejszych akcji na bydgoskich ulicach. Kamery namierzały osoby niedostosowujące się do przepisów, a kilkadziesiąt metrów dalej patrol zatrzymywał niezdyscyplinowanego kierującego i rozliczał go za popełnione wykroczenie.

Wyprzedzanie przez przejściami dla pieszych lub na nich samych należy do najczęstszych i najniebezpieczniejszych zachowań niezgodnych z przepisami na drogach. Sprawca stwarza realne zagrożenie dla zdrowia lub życia pieszego, który może być w tym samym czasie przepuszczony przez inny pojazd poruszający się na sąsiednim pasie ruchu.

Bydgoska policja od wielu miesięcy wykorzystuje kamery w ramach swoich akcji na najbardziej ruchliwych ulicach i skrzyżowaniach w mieście. W ten sposób policjanci badali już zachowanie przede wszystkim kierowców (ale także pieszych) między innymi na rondzie Toruńskim oraz Fordońskim, na ulicy Glinki, a także na al. Armii Krajowej prowadzącej z Bydgoszczy w stronę Osielska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lat temu

No nie do końca się z tym zgodzę. Na filmikach widać pojazdy poruszające się na wprost po odrębnych pasach ruchu. Jadąc z różną prędkością po prostu się mijają. To, że ktoś jedzie lewym pasem szybciej niż auto na prawym pasie, nie oznacza, że nie widzi lub nie ocenia sytuacji na drodze, w tym na przejściu dla pieszych. Manewr wyprzedzania składa się z trzech podstawowych elementów: Faza 1: Dojeżdżanie do pojazdu jadącego przed nami Faza 2: Przejeżdżanie obok pojazdu wyprzedzanego (w tym zmiana pasa ruchu) Faza 3: Powrót na pierwotnie zajmowany pas ruchu (prawy) Na przedstawionych filmikach nie ma zatem mowy… Czytaj więcej »

Gość
Gość
3 lat temu

Jak zwykle typowa nagonka na kierowców. To chyba najbardziej uciśniona grupa społeczna.

Policja niech zajmie się ściganiem przestępców, a nie nabijaniem sobie sztucznych statystyk.

Miło
Miło
3 lat temu

!