Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy jedna z głównych ulic w Maksymilianowie zostanie poszerzona? Radny twierdzi, że dochodzi tutaj do kolizji

Dodano: 17.04.2023 | 09:10

Na zdjęciu: Zdaniem radnego Daniela Kossakowskiego dochodzi tutaj do kolizji

Fot. IN

W ostatnim czasie radny Rady Gminy Osielsko Daniel Kossakowski zainterweniował w sprawie – jego zdaniem – wąskiej i niebezpiecznej ulicy Kościelnej w Maksymilianowie.

Mowa o fragmencie od ul. Koronowskiej (droga wojewódzka nr 244) do kościoła. Faktycznie droga nie należy do najszerszych. Ruch tutaj jest spory. Droga służy jako wjazd i wyjazd z miejscowości. Niedaleko znajduje się też węzeł drogi S5. Jeżdżą tędy autobusy komunikacji podmiejskiej i autobusy szkolne. Aby minąć się trzeba zjechać na pobocze. Dosyć niebezpiecznym fragmentem jest miejsce na łuku drogi przy świetlicy wiejskiej. Przez rosnące tutaj drzewa widoczność jest ograniczona.

Niedawno radny Daniel Kossakowski złożył wniosek, aby wyrównać pobocza na odcinku od ul. Koronowskiej do kościoła. – Jezdnia na ulicy Kościelnej jest wąska i mijające się samochody muszą zjeżdżać na pobocze, na której znajdują się dziury – czytamy we wniosku radnego. – Zdarza się, że kierowcy nie zjeżdżają na pobocze i dochodzi do kolizji. Wnoszę również o rozważenie poszerzenia ulicy poprzez dołożenie asfaltu. Ciągle powstające dziury w wyniku wzmożonego ruchu powodują, że kilka razy w roku trzeba je wypełniać co generuje koszty. Dodam, że ulica Kościelna jest obecnie jedną z głównych dróg wjazdowych do Maksymilianowa. Korzysta z niej również autobus linii 98. Takie rozwiązanie z pewnością dłużej posłuży.

Co na to wójt?

Wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski poinformował, że utwardzenie oraz częściowe poszerzenie pobocza na ul. Kościelnej zostało wykonane 29 marca br. – Ewentualna przebudowa (poszerzenie) ul. Kościelnej będzie możliwa po zakończeniu prac związanych z przebudową linii kolejowej – informuje Wojciech Sypniewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
5 miesięcy temu

Następny bezradny, który odpłynął. Rzeczywiście ruch tam jest masakryczny. Jak na Ujazdowskich w Warszawie