Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoEdukacjaCzy przed szkołą w Osielsku będzie więcej miejsca na rowery i hulajnogi?
szkoła podstawowa osielsko
03.03.2020 | 13:43

Czy przed szkołą w Osielsku będzie więcej miejsca na rowery i hulajnogi?

Na zdjęciu: Szkoła Podstawowa w Osielsku.

Fot. JW/archiwum

Coraz więcej uczniów z gminy Osielsko dociera do szkoły na rowerze bądź przeżywających renesans hulajnogach – także elektrycznych. Czy na terenie placówki przy ulicy Centralnej pojawią się dodatkowe miejsca do pozostawiania tych pojazdów na czas lekcji?

Wniosek o aranżacje dodatkowej przestrzeni do parkowania jednośladów- czy to na zewnątrz szkoły, czy w jej budynku – złożył podczas ostatniej sesji rady gminy radny Paweł Kamiński. W piśmie do władz podkreślił, że z prośbą o to zwrócili się do niego rodzice uczniów szkoły podstawowej w Osielsku.

Zobacz również:

Inwestycja w Osielsku. Powstanie park handlowy

Hulajnogi elektryczne stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, zaś problemy z dostosowaniem prawa czy też infrastruktury pojawiaj się w całej Polsce. Z racji, że jesteśmy gminą stawiająca na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, wsparcie przedsięwzięcia przed nadchodzącym sezonem jest uzasadnione – uzasadnił radny. Poprosił też, aby sytuację przeanalizować kompleksowo, także pod kątem stworzenia stanowisk w innych placówkach oświatowych na terenie gminy.

W odpowiedzi na wniosek Kamińskiego wójt Wojciech Sypniewski poinformował, że w chwili obecnej szkoła zapewnia uczniom łącznie 118 miejsc na rowery lub hulajnogi – w tym 50 miejsc przy wejściu do budynku szkoły od ulicy Centralnej, 58 miejsc przy wejściu od ulicy Porzeczkowej oraz 10 miejsc przy wejściu do budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku.

Do dnia 20 stycznia 2020 r. uczniowie mieli możliwość przechowywania sprzętu dodatkowo w szatni szkolnej, jednak ze względu na fakt, iż wbrew regulaminowi obowiązującemu w szkole uczniowie nie pozostawiali sprzętu w wyznaczonych do tego miejscach i poruszali się nim po korytarzach, stwarzając zagrożenie dla innych uczniów, na wniosek rodziców wprowadzony został zakaz wprowadzania do niej hulajnóg – zaznacza wójt.

Sypniewski dodaje jednak, że w obliczu rosnącej liczby osób przyjeżdżających do szkoły na rowerach czy hulajnogach, dyrektor szkoły analizuje możliwość wyznaczenia dodatkowego miejsca przy placu zabaw. – Rozwiązanie to jednak wiąże się z ograniczeniem przestrzeni przeznaczonej dla uczniów, przebywających podczas przerw w okresie od wiosny do jesieni na terenie wokół szkoły i wymaga analizy pod względem koniecznych warunków bezpieczeństwa oraz skosztorysowania zaprojektowania – kończy wójt.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści